• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letnji astronomski kamp Letenka 2008.

Started by GENESIS, May 31, 2008, 11:00:11 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

June 25, 2008, 03:06:50 pm #75 Last Edit: June 25, 2008, 04:03:53 pm by GENESIS
Naravno da je bitno.

Ma pitanja su čisto organizacione prirode. Da se malo pojasni i razradi, da se to razreši i da se u kamp dođe sa jasnim ciljem, gde, kome, koliko. Da se završi ta administaracija za 5 minuta i da odmah pređemo na teleskope.

Malo je nezgodno da dođe 250 ljudi i dave organizatore sa jednim te istim organizacionim pitanjima, a sve smo to mogli da razrešimo još pre polaska.

Na primer. Kada dodjete u kamp odmah se javite da se evidentirate kod Pere, uplatite taksu kod ovog i slično, kartice podignite kod ovog i tako dalje...

Kad mene pitaju, ja im odmah odgovorim to mora ovde kod ovog da se registruje i za čas posla obavljeno.

Još sam hteo da pitam da li će biti organizovanog prevoza iz NS do Letenke i nazad ?

Srdačan pozdrav




nislija

Ko god da je smislio da dolazi kombi s pecivom, alal mu vera, nek se javi na Letenci da ga castim pivom. Prosle godine mi se smucio dvopek.

GENESIS

Predložio sam jednom poznaniku prošle godine da krenemo sa roštiljem. Nije se složio sa mnom.

nislija

Da, i mi smo planirali nesto slicno, ali to je moguce kada dolazis kolima pa poneses rucni frizider i u njemu meso itd., a zaista je neizvodljivo pored druge hrane, odece, satora ,teleskopa... secati po autobusima i rostilj, cumur, frizider...

GENESIS

Trebalo bi neko iz organizacionog odbora da proveri da li će raditi kantina. Treba im jasno staviti do znanja da dolazi 250 ljubitelja astronomije koji brzo ožedne. Kada smo išli na ovogodišnji Messier Marathon kantina nije radila. Rekli su da nije sezona. 

GENESIS

Quote from: nislija on June 25, 2008, 07:34:51 pm
Da, i mi smo planirali nesto slicno, ali to je moguce kada dolazis kolima pa poneses rucni frizider i u njemu meso itd., a zaista je neizvodljivo pored druge hrane, odece, satora ,teleskopa... secati po autobusima i rostilj, cumur, frizider...


Ko putuje autobusom neka nosi samo ono što mora.

GENESIS

Nadam se da će Saša po završetku kampa da napiše lep članak za AM u vezi organizacije kampa. To stvarno treba izdržati.

sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

GENESIS

Ma ne. Znam koliko je teško nešto organizovati u našoj zemlji. Volim da učim na tuđim iskustvima.

Sasa

Na pitanja u vezi finansija treba da odgovori Danica (naravno da ce svako dobiti priznanicu). Kamp ove godine treba da se izorganziuje drukcije nego do sada. U organizaciju se aktivno ukljucuje Mile Kocic i posle razgovora s njim znacemo neke detalje.

marino

evo samo info i s moje strane...
moja malenkost i marcela dolazimo na letenku..putujemo autom...planiramo biti od cetvrtka do subote/nedjelje...
m
Vidulini Observatory

sale11472

Odlično, vidimo se tamo.
Ja dolazim u četvrtak ostajem do kraja a prevoz je još uvek na bazi "videćemo" no to je najmanje bitan detalj ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

GENESIS

Quote from: mravic on June 26, 2008, 02:55:17 pm
Eh, super. Doci cu i ja Valjda  ;D


Ajde ne zafrkavaj, stižeš ti prvi u kamp. ;)

SrdjanP

Ma on je vec gore na Letenki, kosi travu i postavlja teleskop.