• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ORGANIZOVANJE 9. APRILA

Started by vanillasky, March 23, 2005, 11:45:36 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vanillasky

  Ljudi daj da se organizujemo za 9.april. Ko ce da ponese pivo ko muziku itd. itd. hocemo i tamo kao sto kaze Dule_smor da budemo mnogo uctivi ?

Sich

 Pa vi zrenjaninci ste poznati po pivu, mi cak u zrenjanin idemo ponekad samo zbog piva, tako da ja ne vidim drugu mogucnost :)
jes da mi imamo svetsko... a... :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Dule_smor

 Da i ja sam cuo za njihovu sklonost ka pivu:)...elem, sta 9. aprila je astronomsko okupljanje u zrenjanini?Dajte neke informacije, mozda i dovucem neko pivo:).

Sich

"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

vanillasky

  E Sich dobro si mu rekao . Dule vidimo se 9-tog ti castis. Jednu stavku smo zavrsili  :D  

Dule_smor

 aha, vi to o letenki pricate...pa ovaj nista ja nisam obecao:)...strasno sad moram da dovucem cisternu piva:)...elem ne znam da li cu doci, zavisi od aprilskog roka i mnogih stvari, ali lepo bi bilo da se vidimo.

vanillasky

  Sich , koliko se ekipa za sada prijavilo ? Koliko ljudi odprilike ocekujete ? ( Da zna Dule koliko piva da ponese :) ) Da li ce biti negde neki skup sa kratkim predavanjem itd. itd. Znaci ukratko, sta planirate, ako planirate, ili cete se samo skupiti, druziti i takmiciti.

Thanks

Sich

 Ekipe pisu, mada za VAljevce zavisi to od vremena, oni su rastvorljivi u vidi tako ako pada kisa nece smeti da dodju
ja nisam u organizaciji mm tako ne znam mnogo detalja
za predavanje, to je u fazi dogovora

ovo je samo mm, a a za druzenje i puno piva tek na leto na kampu (gledaj dule da opet tad nesto ne zgresis jer tad bas treba puuno piva:) )

dodjemo, cim se pojave zvezde pravac teleskop i samo pritiskas kasetofon sa snimljenim: "Sudijaaaa.... "

Jel ti vanilla dolazis sa ad mm??
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sasa

 E, pazi ovako.

Sto se tice Mmaratona interesovanje je vece nego sto se moglo ocekivati s obzirom da maraton jos nije cestito najavljen.

Ocekuje se dolazak Valevaca (k'o sto rece Sic, dosta zavisi od meteoroloskih prilika), zatim Beogradjana (Milan, Katarina, Romana, Nemanja....) zatim Backopalancani (Janko, Mirko), pa Zrenjaninci (Srdjan & comp.), Novosadjani (bog bi znao ko sve dolazi), Suboticani (Atila & Zema) itd.

To su oni koji su se najavili. Marino ce takodje doci ali "mobilnim putem" itd.

E pazi sad: Dragan (NS) ima nov teleskop od nekih 4, ili 6 inca, ne znam tacno, ali teleskop je jako interesantan zbog montaze, nesto zaista neobicno. Ogledalo se nalazi.... uostalom, dodjite da vidite. Bice to praktino first, eventualno second light.

A bice i nekih nagradaaaa. Nije nesto veliko, ali bice ih. Mislim da su zapravo vrlo interesantne, jedan jaaako lep veeeelik poster, pa neka knjiga, pa itd. itd.

Mozda, kao sto su neki predlagali (npr. Sic) napravimo predavanje za slucaj loseg vremena, a i za one koji ne zele da se takmice....

Nastavice se...

vanillasky

  Dolazim Sich sa jos par ljudi. Za takmicenje jos nisam siguran treba da se dogovorim sa Srdjanom ( ja sam vise tamo radi druzenja )

Inica

 E Sasa, sta rece, ko ce doci od beogradjana?(molim redom, ime i prezime)

Sasa

QUOTE (Inica @ 30. Mar. 2005., 00:07)
E Sasa, sta rece, ko ce doci od beogradjana?(molim redom, ime i prezime) [/quote]
Zasto?

Inica

 Pa samo me interesuje(zelim da znam), pa ako ti ne smeta...
Ako ti smeta sve je ok...  :rolleyes:

Eeeeeeeeeeeee, kako sam ja daleko, sve proklinjem ovu veeeliku udaljenost... E kad bi mi i neko jos platio kartu vozom... to bi bilo super(ma salim se ja)... Ali mi je prokleto zao sto ne mogu doci...

Ej, Ali se zato vidimo na ljetnjem kampu u Letenki(ako mi jos to oduzmu...ubicu se)

SrdjanP

QUOTE (vanillasky @ 29. Mar. 2005., 20:45)
Dolazim Sich sa jos par ljudi. Za takmicenje jos nisam siguran treba da se dogovorim sa Srdjanom ( ja sam vise tamo radi druzenja ) [/quote]
Da, da, takmičenje - obavezno. Biće nas više u timu pa ćeš imati vremena i za druženje.  :)

Inače, naša ekipa ne igra na rezultat. Igra za publiku.
Za razliku od fudbalske reprezentacije.  :D

A što se tiče piva, pa stvarno ste optimisti. Noći na Fruškoj Gori u ovo doba znaju da liče na polarne noći. No, kao i uvek, mi ćemo poneti plinsku bocu za čaj, kafu i slično. Nadam se da će biti za sve. A za sudiju smo spremili sendivič, kuvano vino i koverat.

Na ranijim maratonima vreme je bilo kako-tako. Oni koji su ostajali do 5am uspeli su da uhvate dosta sati vedrog neba. Pošto će na ovaj maraton doći najviše ljudi do sada bekap varijanta bi mogla da bude neko predavanje u zatvorenom.

Ne znam da li će Saša objaviti u AM savete u vezi MMaratona, ali dva su jako važna:
- ako nosite lampu obavezno da bude crvena
- ponesite i obucite što više stvari, tamo nema kukanja ipak je to planina  :)

Vidimo se.

Sich

 
QUOTE (SrdjanP @ 31. Mar. 2005., 00:26)
Da, da, takmičenje - obavezno. Biće nas više u timu pa ćeš imati vremena i za druženje.  :)

Inače, naša ekipa ne igra na rezultat. Igra za publiku.
Za razliku od fudbalske reprezentacije.  :D

A što se tiče piva, pa stvarno ste optimisti. Noći na Fruškoj Gori u ovo doba znaju da liče na polarne noći. No, kao i uvek, mi ćemo poneti plinsku bocu za čaj, kafu i slično. Nadam se da će biti za sve. A za sudiju smo spremili sendivič, kuvano vino i koverat.

... [/quote]
ma vi uvek igrate na prljavo :), prosle godine ste nas sve nudili sa vecerom, pa kad sam jeo onu dobru banatsku slaninu posle mi se samo spavalo :)

Quote
- ako nosite lampu obavezno da bude crvena


ma nema potrebe, ukljucice se oni terenski reflektori da se sve zvezdane karte dobro vide

Quote
- ponesite i obucite što više stvari, tamo nema kukanja ipak je to planina  :)


kako niiije planina :)
ja bez gojdzerica ni ne krecem na mm :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter