• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Teleskop

Started by Miranda, April 14, 2004, 12:16:46 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Miranda

 Da li ovde kod nas ima da se kupi teleskop da je dobar a da mu je cena do 500 evra?

Sekula

 Evo ovo sto sam ja kupio (znaci taj Maksutov) sa starim masivnim foto-stativom kostalo me je 250 €. Samo ekvatorijalno pracenje bi bilo negde oko 500 € koliko sam dobio informaciju od Lajosha Kisha. Inace, mozes njega da kontaktiras. Chovek se inache oglashavao na Astronomskom Magazinu ili da chekash da ti neshto sluchajno naleti preko oglasa. BTW pominjao mi je refraktor Vixen od 900 mm (ne znam za zhizhu) sa motornim pracenjima po obe ose (rektacenzijska i deklinacijska) i u kompletu sa tri okulara plus barlow sochivo. Nudio je to od jednog choveka koji hoce da proda. Pazi, taj Vixen je jaaako dobro stvar i sto se tice optike i sto ce tiche pracenja, pogotovu. Cena je 900 €. E sad, sta da radis koliko para toliko muzike. Njegova adresa na kojoj mozes da ga kontaktiras je yukis@EUnet.yu.
Takodje, cuo sam i za neku novosadsku firmu koja prodaje TAL ruske teleskope, ali ne bih mogao da ti garantujem da li mogu da ti dobacim adresu. Doduse, raspitacu se ako hoces.

Miranda

 Ipak mi je za sada mnogo 900 evra za teleskop! A kako si ti zadovoljan sa tim teleskopom?

Miranda

 Sorry,sad sam video da si dao opis!

geolog

 Danas sam u Beogradjanki (ili kako se vec sad zove) video teleskope vecih promera primarnog ogledala. Zadivio me je izgledom reflektor 203/800 na jakoj ekvatorijalnoj montazi. Cena mu je 500 evra. Moze i na 6 rata. Izgleda fantasticno, ali kakav mu je kvalitet, to ne znam. Firma je Optisan i ja posedujem njihov 76/700 reflektor. posle izmene okulara jako sam zadovoljan kvalitetom slike.

Dule_smor

 E to sam bas i ja primetio u beogradjanji, 40000 din.

Miranda

 Ma ne bi trbalo da je neki krsh.... pogoovo sto ti imas istu marku i kazes da si zadovoljan optikom.....

geolog

 Mozda je sve u redu samo ako se radi o manjim aperturama. Nisam siguran kako se ponasaju veca primarna ogledala.