• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

www.astronautika.com

Started by marino, July 17, 2008, 05:58:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

Quote from: Stojanov on July 26, 2008, 07:36:20 am
Da ne citiram sve vas koji ste se ponudili da pomognete da ovaj projekat uspe


kako slavko kaze a i sale je dobro primjetio...sada treba pocekati koji dan da se slozi site i hodogram ljudi i poslova pa to ide na net...tada cemo vidjeti koga i gdje imamo za sto..radim clanak o ovome na desetak strana sto ce zorkic objaviti u astronomiji a i drugdje...

m
Vidulini Observatory

r2d2

July 26, 2008, 09:51:21 am #31 Last Edit: July 26, 2008, 10:01:44 am by r2d2
Ej ideja je vise nego fenomenalna. Imate moju podrsku, pa makar to bilo samo u obliku navijanja, za pocetak.
Ako negde mogu da pripomognem tu sam.
Bravo!

marino

hvala ti
trebati ce nam ljudi
m
Vidulini Observatory

MAGICMASTER

Quote from: marino on July 26, 2008, 02:48:22 pm
hvala ti
trebati ce nam ljudi
m


Koliko vidim domen je aktiovan ali ne postoji sajt??? Vidim postoje i name serveri uneti. Ako treba pomoc tu sam, samo se javite... Nesto ce da se smisli vec...


cola

i ja sam tu, samo recite sta treba
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Bobo


Danijel

Quote from: MAGICMASTER on July 26, 2008, 08:35:16 pm
Koliko vidim domen je aktiovan ali ne postoji sajt??? Vidim postoje i name serveri uneti. Ako treba pomoc tu sam, samo se javite... Nesto ce da se smisli vec...


Da domena je aktivna, nameserveri su privremeni, kada se odluči točno na kojem serveru će biti stranice, nameserveri će biti promijenjeni, a stranice će biti... paaaa... kada ih netko prvo napravi ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Bobo

Kao što rekoh, ja mogu instalirati Wordpress, to je prilično brzo gotovo, a čim se prijave, svi registrirani autori mogu pisati kad i koliko ih volja..

mmilan

Wordpress je odlican zato sto je relativno jednostavan i moze da se iskoristi za lako i dobro pozicioniranje na pretrazivacima.

Blogovi su mocna stvar, poslednji dokaz za to su desavanja u vezi RATEL-a i telekomunukacija u Srbiji :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

MAGICMASTER

Milane prijatelju, ne staj mi na muku sa RATELom... Nisi morao ovde da ih pominjes...

EDIT: Ajde da vidimo sta se moze uraditi sa tim sajtom... Nije to neka nauka.. Ima programa koji se vrlo lako koriste i sa njima bukvalno svako moze da napravi svoj sajt ili portal. Mogu ti preporuciti neke programe, da ne pisem dalje ovde o tome...

mmilan

Quote from: MAGICMASTER on July 31, 2008, 07:51:07 pm
Milane prijatelju, ne staj mi na muku sa RATELom... Nisi morao ovde da ih pominjes...

Ma nisu normalni, ali necemo vise o njima. Samo sam hteo da pohvalim blogosferu, pojavilo se pre na vodecim blogovima nego na bitnim forumima.

A ostalo - jedno je napraviti sajt a drugo dovesti ljude na sajt. Mnogi misle da je dovoljno da naprave sajt i svi ce da dolete, na zalost posle 5 dana saznaju tuznu istinu. Blogovi upravo tu daju veliku prednost, zbog toga navijam za Wordpress :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

MAGICMASTER

Pa ako cemo tako Zajednica Srpskih Foruma je o tome raspravljala jos pre dve tri nedelje... Ali je sve ostalo na tome... Mogao bi ja malo da poguram, ipak sam ja u klasi ugrozenih... Hehe...

Sto se tice sajta tu si potpuno u pravu, treba zainteresovati ljude i dovesti. To je najtezi deo posla, ali ukoliko zele raditi nesto ozbiljno onda je daleko bolje da uzmu neki, cak i najjeftiniji host, sa 250 mb prostora i 2 Gb protoka... Za prvo vreme i izdrzace im... A kasnije ako bude potrebe i vise... Blogovi daju prednost besplatnog prostora, i cesto dozvoljavaju trazilicama da ih pretrazuju. Dok dovesti trazilicu na sajt je veliki posao...

Bobo

Treba vidjeti da li je cilj astronautike.com dovesti što više posjetitelja ili jednostavno okupiti sve zainteresirane na jednom mjestu oko projekta lansiranja satelita i stavljati obavijesti i napretku projekta.

marino

astronautika.com je site na kojem predstavljamo nas rad i nacin rada te ljude..
informacije za nas i za javnost
slozen je tekst za stranice..u biti i neka vrsta podjele prema poslovima/ljudima
danas saljem bobi materijal da stavi na net pa vi pogledajte kako je koncipirano

u biti ima veoma kratki osnovni materijal a ljudi se moraju pronaci i uzeti si posla

da ne pricam puno...vidjeti ce se
m

Vidulini Observatory

Mike

Pozdrav svima, evo i ja prilkljucim pohvalama za ovaj projekat.Ako treba pomoc iz programiranja i automatike tu sam  ;) (koliko je to u mojoj moci naravno).