• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomy literature

Started by TenMon, July 20, 2008, 05:34:59 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NASA

da,bez nje ne bi znao ni ovo malo sto ne znam  ;D

TenMon

Od Springera imam fotokopiju knjige The Sun: An Introduction, Michael Stix. Dobra stvar; veliku paznju posvetio oscilacijama i magnetizmu. Doduse, zahteva znanje vise matematike ali je dosta 'citljivo'.

TenMon

Quote from: Aristokle on July 21, 2008, 09:01:52 pm
Cambridge University Press bas ima bogatu ponudu iz astronomije i astrofizike


True. Generalno, zaista postoji dosta veliki izbor knjiga iz astronomije na engleskom jeziku. Dovoljno je da ukucate galaxies ili universe, i dobicete spisak tako da ne znate odakle da pocnete. Nisam jos citao Vajnberga ali zvuci zanimljivo. Ima li neko nesto njegovo u djvu? Bio bih vrlo zahvalan  :)

Aristokle

Quote from: TenMon on July 22, 2008, 03:51:43 pm
Quote from: Aristokle on July 21, 2008, 09:01:52 pm
Cambridge University Press bas ima bogatu ponudu iz astronomije i astrofizike


True. Generalno, zaista postoji dosta veliki izbor knjiga iz astronomije na engleskom jeziku. Dovoljno je da ukucate galaxies ili universe, i dobicete spisak tako da ne znate odakle da pocnete. Nisam jos citao Vajnberga ali zvuci zanimljivo. Ima li neko nesto njegovo u djvu? Bio bih vrlo zahvalan  :)


Ja imam dve njegove knjige u DJVU: "Gravitation and cosmology - principles and applications of General Relativity", izdanje Wiley&sons, 1972. godina (inace referentni udzbenik za high-level izucavanje Opste Relativnosti) i cuvenu "Prva tri minuta".

Sto se tice Cambridge University Press-a, dovoljno je da odete na njihov sajt, science and technology sekciju i izaberete deo Astronomy and Astrophysics. Tu vec postoji vise opcija, ali posle par minuta pozelecete da kupite bas sve, tako da pretraga nije za ljude sa slabim zivcima. :)

stameni

Quote from: TenMon on July 22, 2008, 03:51:43 pm
Nisam jos citao Vajnberga ali zvuci zanimljivo. Ima li neko nesto njegovo u djvu? Bio bih vrlo zahvalan  :)


Nemam DejaVu, ali imam skenirana "Prva tri minuta"; nešto ispod 5 megabajta. Šibni PP-om adresu :)

TenMon

Hvala stameni! Ali vec sam dobio od Aristokla. :)

sale11472

Quote from: stameni on July 22, 2008, 10:29:49 pm


Nemam DejaVu, ali imam skenirana "Prva tri minuta";


Ovaj jedno offtopic pitanje ...
A koliko je teško ako već imaš nešto skenirano od toga napraviti djvu  ???
Mislim nisam nikad radio takvo nešto pa pitam ja obično kad imam gomilu skeniranih stranica u vidu gomile slika sve to zipujem i dam mu ekstenziju .cbz (ili .cbr) i onda koristim npr CDisplay ili sličan programčić.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sale11472

E pošto ste se hvalili gomilama knjiga u e-formi da nema možda neko sledeći naslov

"Observing and Measuring Visual Double Stars"
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D