• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

[AM] VENERA - NAJPOGODNIJE MESTO ZA LJUDE

Started by RSS, July 31, 2008, 12:07:26 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RSS

VENERA - NAJPOGODNIJE MESTO ZA LJUDE
       


Možda je baš Venera pravo mesto za buduća pokoljenja?
       

http://www.astronomija.co.rs/suncsist/planete/Venera/teraformiranje/Venera_za_ljude.htm
       

Kizza

Pazljivo sam procitao tekst i mislim da je mnogo jednostavnije naseliti Mars nego Veneru.Mnogo bi nam pomoglo kada bi smo znali sastav tla i jedne i druge planete?Neophodno je da uzgajamo zitarice a sto se tice energije situacija na Marsu je vise nego idealna jer Sunca ima dovoljno a o vetru i da ne govorimo. Glasam za Mars!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

Pa svakako, naravno Mars. Ali dobro je da se razrađuju i druge opcije. Ako ništa drugo, tako se produbljuje znanje.

nislija

Koliko ja znam, o teraformiranju i naseljavanju drugih planeta razmislja se zato sto ce sunce u jednom trenutku (kroz nekoliko milijardi godina cini mi se, neka me neko ispravi ako gresim)toliko narasti da ce prvo uciniti Zemlju nepogodnom za zivot a onda je i "progutati". Zato mislim da je kao sto rekoste Mars bolje resenje jer kako uslovi na zemlji budu nepovoljniji, na Marsu ce postajati sve bolji, dok ce Sunce unistiti svaki zivot na Veneri mnogo pre nego na Zemlji, i to bi bilo samo, zvuci smesno, "kratkorocno resenje" od par milijardi godina, ako bi je naselili uskoro, zapravo "uskoro".   8)

MAGICMASTER

Ako se ja ne varam nase Sunce se siri, i to sto je zemlja sada u podrucju pogodnom za zivot ne znaci da ce biti i za 100 godina kada se sunce rasiri i postane toplije, a onda ce na Veneri biti daleko toplije nego na Zemlji, i zivot na njoj nece biti moguc... Dakle jedina varijanta je da se gleda dalje od Sunca, a to je u ovom slucaju Mars.

Koliko sam nesto citao, postoje neki projekti o zagrevanju te planete i stvaranja uslova za zivot na njoj...

NShappy

Kada Sunce počne toliko da se širi da tim širenjem ugrozi život na Zemlji (ako ga pre toga ne ugrozi nešto drugo), vreme dok se ne ugroze i uslovi na Marsu nije baš toliko dugo.

Takođe, bojim se da kada dođe do toga da širenje Sunca ugrozi ljudski rod, mi ćemo biti ili na svim planetama Sunčevog sistema (a možda i nekim drugim) ili nas neće biti uopšte.

A što se tiče ovog na Veneri, nije poenta da li je povoljnije ili ne nego na Marsu nego da se sve mogućnosti održavanja bilo kakve kolonije na bilo kom nebeskom telu razmotri sa svih aspekata. Ovo u balonima u venerinoj atmosferi je samo jedan aspekt. Ne mora to biti grad iz filma o Flash Gordonu. Dovoljna bi bila mala stanica tipa Mira ili ISS-a.

mmilan

Quote from: MAGICMASTER on July 31, 2008, 07:53:25 pm
Ako se ja ne varam nase Sunce se siri, i to sto je zemlja sada u podrucju pogodnom za zivot ne znaci da ce biti i za 100 godina kada se sunce rasiri i postane toplije

Da nisi zaboravio "par", tj jedno 10 nula :) U buducnosti o kojoj uopste ima smisla da razmisljamo Sunce je potpuno stabilno.

Naseljavanje planeta i planete uopste me nikada nisu nesto posebno zanimale, ali ova prica sa Venerom mi mnogo lici na SF :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Kizza

Stigla je potvrda da na Marsu ima vode!Naucnik Wiliam Boyton iz Arizone koji analizira podatke sa Feniksa , potvrdio je da na Marsu ima vode!
Sad se lakse dise! Dolazimo!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sasa

Da, kolko ja pratim vesti ovo je već 20-ti put da su našli vodu. Ako Rusi jednog dana pošalju na Mars neki lender verovatno će i oni naći vodu. Mene bi sad iznenadilo samo da tamo neko nađe pivo.

Toma B

Quote from: Sasa on August 02, 2008, 02:04:01 am
....Mene bi sad iznenadilo samo da tamo neko nađe pivo.

E to bi onda bila stvarno dobra vest!!! Sta mislis kad bi tek NAFTU pronasli?
Zapravo sve sonde, posle Marinera 9, su na neki svoj nacin iz orbite ili sa povrsine "pronasle" vodu na Marsu.
Dobro se prodaje zaboravnim medijima pa zasto da ne? :P
>>> sick <<<<

cola

ja ne verujem da ce se cela planeta preseliti,mislim na populaciju...
ZAsto bi te neko castio putem i gajbom na marsu?
a verovatno ce i cene biti paprene,tako da obicni smrtnici,(svi koji nisu amerciki precednici)ostati na Zemlji:(.
pa jel nije tako?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Toma B

Quote from: cola on August 02, 2008, 04:32:31 pm
ja ne verujem da ce se cela planeta preseliti,mislim na populaciju...

....tako da obicni smrtnici,(svi koji nisu amerciki precednici)ostati na Zemlji:(.
pa jel nije tako?

Nikada niko nije realno verovao u preseljenje celokupne populacije. Ja licno ne verujem da ce iko ikada biti preseljen na Mars. To je ne samo apsolutno preskupo nego i nepotrebno.
Zasto bismo uopste slali ljude da zive pod staklenim zvonom na drugoj planeti u narednim stotinama godina?

Bojim se da ce biti potrebno nekoliko fundamentalnih naucnih (ili makar politickih) revolucija pre nego sto ljudi odu prvi put do Marsa kao istrazivaci ,a kamoli kolonisti.

TenMon


Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?