• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ocuvanje tamnog neba

Started by cola, August 06, 2008, 02:29:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NASA

To neko iskusniji ali mladji...da ne bude bas to proracuni i to...

cola

trebaju nam ljudi koji ce kroz zabavu i zaje..nje da interesuju siru javnost.
steta sto sam(se) setili pred pocetak skole:(
ima neka manifestacija u cetvrtak i petak na narodnoj opservatoriji, ja cu tamo biti kao saradnik pa mogu da pricam ljudima,tacnije ako dodju neki ljudi iz medija.
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

to otpada moje dezurstvo je od 03-12 tesko dace iko tad doci:(
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Quote from: cola on August 07, 2008, 01:17:05 am
Studio B je uvek na kuli, kad god je nesto(bude i na vestima),a i b92 je mozda zainteresovan,pricali su i o mga2008.
Za pocetak i 24casa su super.
Posle predavanja u skoli bi nas pljuvali do kraja  zivota :(  no vredi pokusati...
...


Ma da ne znamo mi kako je u školama nikada mi nismo išli u školu toga u naše vreme nije bilo... bla bla truć truć :P :P :P

IZGOVORI, IZGOVORI, IZGOVORI......

Bitno je da imate dobru volju da objasnite ljudima o čemu se radi prvo počnete sa onima koje takve stvari interesuju onda proširite krug itd itd itd
Gde ste odmah krenuli na novinare, medije...... baš me zanima šta mislite da bi novinare zainteresovalo oko cele ove priče...... ništa..... e a ako se napravi neka grupica ljudi koja nešto konkretno hoće da uradi ma kako to nešto bilo malo to je već osnova za priču i to može nekoga da zainteresuje....... Eto npr ono što sam Staši predložio .... kada bi ona sutra počela da šalje mejlove pisma i šta ja znam novinarima od toga ništa ne bi bilo ali ako skupi desetak-petnaestak zainteresovanih iz svoje škole i organizuje im se predavanje eto dobrog naslova "Srednjoškolci na predavanju o svetlosnom zagađenju" dakle to je već priča koja se može prodati nekome.....
Dakle treba početi polako od usta do usta i tražiti ono što će trenutnog sagovornika najviše interesovati... problem svetlosnog  zagđenje nije samo problem astronomije....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sale11472

Quote from: cola on August 07, 2008, 01:55:14 am

ima neka manifestacija u cetvrtak i petak na narodnoj opservatoriji,....


Daj neku precizniju informaciju o ovome!
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

August 07, 2008, 02:16:59 am #20 Last Edit: August 07, 2008, 02:23:24 am by cola
ta manifestacija traje 24 sata,bice posmatranja nocu(ako ista uspemo od svetla:) ),a tokom dana gledace se sunce,naravno imamo filter
7 na 8 avgust
ali ne zanm sta je tacno i za koga je,dali je dzabe ili je kao noc muzeja.
samo su rekli da tamo budemo mi koji smo prijavljeni za to...
cak ne znam ni tacno u koliko sati pocinje,moja smena je od 03-12(to je sve sto zanam)Javljam preciznije za 10-ak sati

inace svi hocemo brze rezultate,da odmah odemo u medije itd,ali slozio sam se sa tobom da nam treba kadar,ne smemo raditi pojedinacno
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

August 07, 2008, 02:26:43 am #21 Last Edit: August 07, 2008, 02:34:29 am by cola
ja sam 'ubedio' neke da nam se pridruze.
kakva je disciplina na casu cisto sumljam da ce bilo ko izdrzati da ovo ispredaje,ali kao sto sam vec rekao probacu sve sto je u mojoj moci
sta fali naslovu"maldi intelektualci se brinu za nebo nad srbijom"
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

sve je ovo na dalekom stapu,daj te da se dogovorimo sto pre oko ovoga tj da se preuzmu odgovornosti(ako je iko zainteresovan)!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Quote from: cola on August 07, 2008, 02:26:43 am

sta fali naslovu"maldi intelektualci se brinu za nebo nad srbijom"



Učenici, srednjoškolci i slične kategorije su mnogo šire pa zato bolje zvuče tj čitaoci se lakše identifikuju sa njima.....
Samo polako i na kuli kukaj svim posetiocima kako svetlo smeta...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Danijel

Quote from: cola on August 07, 2008, 02:16:59 am
ta manifestacija traje 24 sata,bice posmatranja nocu(ako ista uspemo od svetla)


Pa eto, upravo to vam je idealna prilika da na licu mjesta pokažete kako svjetlosno zagađenje izgleda i koje su mu posljedice!!!  >:(
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mravic

Evo vam i malo teksta da se podsetite sta treba da govorite, ako ce vec neko pred medije.   http://lightpollution.org/
Najbolje bi bilo kada bi imao neko veze sa nekim iz vlade. Da se to promovise na nekom malo visljem nivou. Mada i ovo za pocetak nije lose.
Evo ja cu da se angazujem da jedan tekst izadje u Blicu ovih dana, ako to nesto pomaze, a znam da pomaze.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

cola

to ce sigurno pomoci,bilo bi dobro to povezati sa mga,iscimacu i jos nekog iz adrb.Ako ovo plasiramo na politickom nivou dobro cemo da prodjemo.
a usput bi bilo dobro ako ima neko ministarstvo ekologije,da se snjima povezemo kazu da svetlo smeta pticama,i nekim zivotinjama.Ministarstvo finasija da apeluje na smanjenje bacanja velike struje u nebo.
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

Sale, sto se tice one manifestacije to pocinje oko 19-20 i traje 24 sata, ko hoce nek se proseta,MISLIM da je besplatno(ali ne mora biti).
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Danijel

Da ne lutate, bilo bi dobro da napišete jedan službeni dopis, možete ga dati i ovdje na forum, da svi daju svoje prijedloge što bi u njemu trebalo pisati, nadopuniti ga i kada ga završite neka on bude osnovni dokument kojega možete onda koristiti za potrebe istupa u medijima, dijeliti kao letke i slati mailom, staviti na web i slično. Dakle u njemu bi trebalo pisati sve ono osnovno o problematici svjetlosnog zagađenja. Kasnije vam može poslužiti kao početna točka za daljnju razradu u raznim smjerovima, prema potrebi.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT