• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ocuvanje tamnog neba

Started by cola, August 06, 2008, 02:29:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

Hmm nikako mi nije jasno šta "Očuvanje tamnog neba" kao tema radi u Podrumu ali ajde ...
BTW ja sam već postavio link ka brojanju zvezda u ovoj temi

Nismo još ništa ni počeli a već smo se rasplinuli na dve teme  ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

Quote from: marino on October 24, 2008, 12:40:24 pm
mislim da je ljudima puno lakse nac sjevernjacu..



"Ljudi" obicno misle da je Sjevernjaca najsjajnija zvijezda na nebu ;) Al dobro, kako god, ja sam samo dao prijedlog...

marino

nazalost da, nerijetko je bas tako..no eto prilike za dva udarca jednom muhom (ili obrnuto, kako se to vec kaze :) )
m
Vidulini Observatory

sale11472

Dakle National Geographic je svetlosno zagađenje postavio na svoju nalsovnu stranu pod nalsovom Kraj noći  mislim da će ovo malo popularizovati temu pa ne bi bilo loše napisati i neki članak za sledeću Astronomiju ... i sledeću ... i sledeću ... ma u svakoj po jedan makar mali članak....
I dajete prebacite ovu temu u npr Astronomija podforum nema smisla da tavori u podrumu ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

February 01, 2009, 01:17:57 am #49 Last Edit: February 01, 2009, 01:26:07 am by cola
Za ovih nekoliko meseci(od 11 novembra 08 pa do danas)na fejsbuku nas je podrzala 31 osoba,uprkos silnim pozivnicama,Trenutno 4 osobe nisu odgovorilie.....
http://www.facebook.com/group.php?gid=31810278569
Mozda mislte da je grupa beskorisna,ali nije,grupa je mozda besciljna ali je edukativna bar je nekoliko moih ortaka naucilo nesto o LP(sv. zagadjenju)...Sutra vas ortak prekosutra njegov....

Samo da vidite kakvu su aparaturu doneli na Kalemagdan,6 novih radioaktivnih reflektora na nekim stubovim od po bar 1m visine  :'( :o
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com