• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li smo zaista toliki srecnici?

Started by Inica, March 31, 2005, 11:52:40 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Inica

 Danas sam izasla napolje, a bas je sunce bilo zalazilo... Ja inace obozavam da fotografisem, narocito oblake... I tako posmatrajuci, odjednom je dunuo neki juznjak, i meni je palo samo na pamet, da li smo zaista toliki srecnici?
Da li treba da znaci da ne postoji bolje mjesto za nas?

Djorvoz

 Svet jako malo utiče na sreću čoveka. On jednostavno aktivira neke stveri u čoveku koje su tu već bile. Čoveku koji po prirodi nije nasmejan ne može nikakva lepota pomoći da oseti zadovoljstvo koje neko može da oseti zbog recimo lepog prizora ili poklonjene čokoladice.

TenMonGaKuSha

 U ovom svetu ne, ali u sledecem zivotu da  :P
(bolje mesto za nas)

Inica

QUOTE (Djorvoz @ 31. Mar. 2005., 23:11)
Svet jako malo utiče na sreću čoveka. On jednostavno aktivira neke stveri u čoveku koje su tu već bile. Čoveku koji po prirodi nije nasmejan ne može nikakva lepota pomoći da oseti zadovoljstvo koje neko može da oseti zbog recimo lepog prizora ili poklonjene čokoladice. [/quote]
E vidis... to je dijelom istina... Ali mi, ljudi, smo tako "uslovni", da cak nasu srecu shvatamo tako... To jeste grozno...
Evo ja... pa kako kad, ali u najvecem broju slucajeva, kada nijesam primorana da se ponasam "ustogljeno", nijesam nasmijana... prosto nema potrebe.
Ali je zato tu priroda...Ona svekoga ispunjava
Ali avaj, ne govorimo o tome!

Stos je to da li je moguce da ce ikada postojati svijet sa ovako savrsenim uslovima kao Zemlja?

vanillasky

  Kod mene je slicna situacija. Kad god izadjem napolje pogledam gore. Kao i Inica obozavam slikati oblake , a kao sto sam i postovao, lepse planete od nase u suncevom sistemu nema.

TenMonGaKuSha

QUOTE (Inica @ 31. Mar. 2005., 23:20)
Stos je to da li je moguce da ce ikada postojati svijet sa ovako savrsenim uslovima kao Zemlja? [/quote]
Otkud znas da ne postoji negde daleko?

Inica

 OK... ajde sad makni onaj triangulum sto se vrti... poceo je da nervira.

vanillasky

  K , po meni sigurno postoji ali ja sam rekao u suncevom sistemu

Inica

QUOTE (TenMonGaKuSha @ 31. Mar. 2005., 23:25)
QUOTE (Inica @ 31. Mar. 2005., 23:20)
Stos je to da li je moguce da ce ikada postojati svijet sa ovako savrsenim uslovima kao Zemlja? [/quote]
Otkud znas da ne postoji negde daleko? [/quote]
Pa eto, prosto tako izgleda... Ti ako smatras da nije tako samo izvoli...
MISLIS da bi ljudi mogli da EVOLUIRAJU...???

TenMonGaKuSha

 
QUOTE (Inica @ 31. Mar. 2005., 23:29)
QUOTE (TenMonGaKuSha @ 31. Mar. 2005., 23:25)
QUOTE (Inica @ 31. Mar. 2005., 23:20)
Stos je to da li je moguce da ce ikada postojati svijet sa ovako savrsenim uslovima kao Zemlja? [/quote]
Otkud znas da ne postoji negde daleko? [/quote]
Pa eto, prosto tako izgleda... Ti ako smatras da nije tako samo izvoli...
MISLIS da bi ljudi mogli da EVOLUIRAJU...???[/quote]
Polako, polako. Prvo spominjes postojanje sveta kao sto je Zemlja, a sada pitas za evoluciju. Mislim da postoji solidna verovatnoca da se barem negde u svemiru nadju hemijski elementi u pravo vreme na pravom mestu da izgrade jos jednu Zemlju. Naravno, ne istu ali slicnu. Ako postoje vanzemaljci za njih je, pak, nesto sasvim drugo savrseno i prelepo od onoga sto mi zamisljamo.
Ne znam za evoluciju ali ako do nje dodje to ce najverovatnije biti zbog promene u prirodnoj sredini. Uostalom, na tome se i zasniva the origin of species tj. darvinizam i sl. pravci bioloske evolucije

vanillasky

 ovo mi je bilo pri ruci tj. misu

Inica

 Prvo Ten: Pa sta ti mislis? Ovde bi nama bilo divno(ili bilo kome drugom), da se NIJESMO PRILAGODILI ovakvom nacinu zivota... To itekako ima veze...

A ti, vanill... ako je ovo tvoje, bas je fino, ali se ne mozes porediti sa mnom(doista). Ipak ja sam crtac i slikar i imam vise osjecaj od tebe:)))

vanillasky

  Pa ako ti tako kazes. Samo nikad da vidimo nista od tebe.

Inica

 Pa vidis, ja nemam nacina da moje slike sa oblacima stavim na moj racunar... :(  

TenMonGaKuSha

QUOTE (Inica @ 31. Mar. 2005., 23:46)
Prvo Ten: Pa sta ti mislis? Ovde bi nama bilo divno(ili bilo kome drugom), da se NIJESMO PRILAGODILI ovakvom nacinu zivota... To itekako ima veze... [/quote]
O cemu govoris? Prilagodili kakvom nacinu zivota?