• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li smo zaista toliki srecnici?

Started by Inica, March 31, 2005, 11:52:40 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Inica

 Eto, jedan od najvecih naucnika bio je Darvin... E Darvin je smatrao da (znas za ona njegova 4 osnovna faktora) smo mi u stanju da evoluiramo, tacnije da nas organizam i sve njegove zahtjeve prilagodimo onome sto nam se "nudi".

Evo ti primjer... kada su devonu i siluru(pre oko 400 miliona) prve biljke pocele izlaziti na kopno, one su se definitivno morale prilagoditi novim uslovim zivota, npr da je ultraljubicasto zracenje bilo veliko, morale su razviti korjeni sistem da bi mogle crpiti vodu i mineralne soli itd... E ista stvar ti je i bila sa ljudima... Od australopitekusa stogli smo do sapiensa... Prilagodjavali smo se naglim promjenama klime... I tako to ide...

E zato je nama tako divno ovde jer su nasa pluca u stanju prihvatiti kiseonik a ne CO2, pa da bi nam bilo dvno bilo na Marsu... itd... :)  

TenMonGaKuSha

 Nisam siguran koliko je Darvin stvarno bio veliki naucnik. Njegova knjiga je puna nenaucnih metoda zakljucivanja. Sam on je priznao da njegova teorija ima puno problema u objasnjavanju evolucije.

A na Marsu nam nikako ne bi bilo lepo jer je 10 milibara gotovo vakuum

Inica

QUOTE (TenMonGaKuSha @ 1. Apr. 2005., 22:09)
Nisam siguran koliko je Darvin stvarno bio veliki naucnik. Njegova knjiga je puna nenaucnih metoda zakljucivanja. Sam on je priznao da njegova teorija ima puno problema u objasnjavanju evolucije.

A na Marsu nam nikako ne bi bilo lepo jer je 10 milibara gotovo vakuum [/quote]
 :P  :P  :P
Ma znam ja to... Cak imam i kopiju njegovog pisma u kojem on govori da ne vjeruje u sve to... Al ipak, tako to ide...
A sto se tice Marsa...  :)