• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

[AM] ASTRONOMIJA BROJ 33

Started by RSS, September 02, 2008, 11:58:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RSS

ASTRONOMIJA BROJ 33
       


Izašla je nova Astronomija. Pročitajte sadržaj.
       

http://www.astronomija.co.rs/astronomija/33/sadrzaj.htm
       

sale11472

Jaooo sutra obilazim kioske u poteri za novom astronomijom.....
Jedva čekam da mi šaka padne Jankov tekst o paralelogramu to me uvek interesuje iako sam i sam napravio dva (prototipa) ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Taj clanak ima jako puno pratecih fotografija. Mozda su suvise sitne?

NaraYan

Poslednji broj koji sam pazario je bio 30. A sada cu lepo da nabavim tri koja nisam chitao i bice to jedno divno zadovoljstvo. :)

Nenad

Može li neko da mi kaže koliko je dana potrebno da časopis stigne do pretplatnika od trenutka kada izađe (iz štamparije)

Sasa

Bojim se da to zna samo Svevišnji. To zavisi od toga u koje mesto se časopis šalje, koliko je naša pošta vredna itd. Naravno, teorijski, potrebno je jedan do dva dana (zavisno od toga da li se časopis šalje pre podne ili posle podna). U praksi je to ipak duže.


sale11472

Quote from: Sasa on September 03, 2008, 01:37:31 am
Taj clanak ima jako puno pratecih fotografija. Mozda su suvise sitne?


Jesu sitne su ali je mnogo veći problem problem što je Janko bio škrt na nekim detaljima ;) no dobro ipak je dovoljno jasno da se uz malu pomoć profesionalaca može napraviti....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Mogao sam ja razvuci pa da to bude u sesta nastavaka ili da bude na desetak stranica, ali ograniceni smo prostorom. I ovo je bilo previse.
Sve sto treba detaljnije, meni na mail.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

stameni

Quote from: mravic on September 06, 2008, 01:46:14 pm
Mogao sam ja razvuci pa da to bude u sesta nastavaka ili da bude na desetak stranica, ali ograniceni smo prostorom. I ovo je bilo previse.


Postoji i varijanta da napišeš jedan tekst za "Astronomiju" detaljno i sa manjim brojem sličica, a drugi za "Astronomski magazin" manje detaljno, ali sa puno kvalitetnijih ilustracija. U prvom tekstu napišeš da se detaljnije ilustracije mogu naći na sajtu, a u drugom da je detaljnije objašnjenje dato u papirnatom časopisu.

Naravno, ovo iziskuje malo veći trud, ali verujem da je dobar kompromis u slučaju oba časopisa, i A i AM... A verujem da bi se i Zorkić sa ovim saglasio :)

Nisam još pogledao A33, ali verujem da tekstova iz praktične astronomije (uključujući i samogradnju uređaja i opreme) treba da ima više nego što je bilo do sada. Ne mora baš da bude u svakom broju, ali bi bilo lepo da ima makar ponekad. A ti si ovde jedan od najupućenijih u oblast, pa... ;)

Sasa

Jeste, sve su to dobre ideje! Evo kreće priprema za nov broj, pa će se valda nešto od ovog i realizovati.

Danijel

Nisam (još) vidio novu Astronomiju, no ako bude nešto za web, i ja se nudim za objavljivanje tog teksta na Zvjezdarnici, koliko god da je opsežan i koliko god slika i ilustracija ima :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT