• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nadam se da će da vredi :)

Started by wexy, April 06, 2005, 03:09:59 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wexy

 Slika govori više od reči, samo da napomenem da sam ovo radio preko dial-up-a, u efektivnom trajanju od neka 4 dana, jedan torrent fajl od 1143 MiB.

@vanillasky:
Po tvojoj preporuci :)


Dule_smor


wexy

 Kad bre ne radi meni sad ucitao sliku :)

vanillasky


Dule_smor


Djorvoz

 svaka čast ja sam pokušavao isto sa dial-up. Ali mi je pucao link. Odakle si pa da mi narezes cdove.

SrdjanP

 Dobro je, nisam jedini. Sad mi je malo lakše.  ;)

Pre mnogo godina sam preko dialup konekcije, znači običan modem 56k, skinuo četrdesetak CD-ova (sve slike MPF, Vikinga, Galileo orbiter, Vojadžeri..). Ukupno nekih 25 GB! Mislio sam da ću 2005. godinu dočekati sa brzim satelitskim ili kablovskim internetom. Optimista. Još imam 56k.

Mada stvari se kreću ka boljem. Jedini  kablovski operater u gradu nam obećava kablovski internet do 2012. godine. Ajde, strpićemo se još malo.


Sich

 Uh, dobro je...

a jos mislio da da spadam u freakove kad pocnem da skidam fajl od 400mb preko analogne centrale...

Ljudi utisili ste me...

Mada kad dodje digitalna za koju godinu, pa tek adsl za koju deceniju videcete kako je lepo biti penzioner u srbiji :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

TenMonGaKuSha

 Sich, neka su oni tebe utesili ali ti si sada mene utesio :))
Ja se smorim kad, sluzeci se slicnom centralom, skidam 3 MB!

wexy

 U pitanju je verzija 5.01 PRO, da budem precizan nisam znao dok nisam instalirao :)

@vanillasky:
Naravno, program je super oduševio me je onaj pogled sa lokacije gde se nalaziš sa reljefom okolo :) To baš daje stvarnu sliku gde se šta nalazi za razliku od onog KStars gde mi je ravno sve :) Zvezde i objekti izgledaju super! Super je gledati zalazak sunca na Marsu recimo. Još jednom hvala za preporuku!

@Djorvoz
Poslao sam ti mail.

Btw ako ima još neki software predložite :)

Sasa

 Izgleda da sam nesto propustio. Gde ima link na SN Pro 5 i kada se skine jel to radi? Treba li nesto da se registruje?

Sich

 Kad se skine originalni cd (kako sto je wexy uradio), a ne demo onda je zastita simbolicna, kod starry nighta samo serial number koji je sigurno prilozen u iso fajlovima
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

 A da, inace kao sto je wexy napomenuo. to je skinuo preko bittorrent-a, vrlo zastupljenog perr-to-peer programa za velike fajlove

ukucajte bittorent u google-u i sve ce se samo kasti (tj na tim sajtovima)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

 Jos neki software...
verovatno znate za celestiu, ima jako puno tekstura koje se mogu skinutu koje su stvarno, ali stvarno dobre. rogma moze dogurati i preko giga sa raznim teksturama

i jedan programcic slican starry nightu po interfejfu je stelarium

da ne trazim linkove, dovoljne uneti imena u google
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

wexy

 Ja sam koristio Azureus (http://azureus.sourceforge.net/), a .torrent sam našao na http://www.isohunt.com/. Na trećem cd-u ima serial.

@Sich:
Imam Celestiu odavno stavio sam link ka tom programu u mom 2. postu na ovom forumu :)