• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

[AM] ČOVEK U KOSMOSU - SADA I U NOVOM SADU

Started by RSS, September 26, 2008, 01:40:32 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RSS

ČOVEK U KOSMOSU - SADA I U NOVOM SADU
       


Nakon Beograda Grujica Ivanović (Australija) održaće predavanje i u Novom Sadu. Na predavanju u BG predavač je izneo niz do sada široj publici potpuno nepoznatih podataka iz istorije kosmonautike i prikazao niz izuzetnih istorijskih fotografija.
       

http://www.astronomija.co.rs/razno/oglasi/2008/ADNOS/istorija_astronautikeNS.htm
       

sale11472

Odlično i zanimljivo predavanje. Ne bi ga trebalo propustiti......
Nego Saša stiže li ti juče kući ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D


Sasa

Quote from: sale11472 on September 26, 2008, 06:23:11 pm
Odlično i zanimljivo predavanje. Ne bi ga trebalo propustiti......
Nego Saša stiže li ti juče kući ???


Daaa. I odmah sam najavio isto predavanje u NS, zatim napisao nekoliko mejlova, zaboravio da vidim šta ima novo na forumu i otišao na spavanje.

Ja sam čuo dosta novih i interesantnih podataka na predavanju. Interesantne su bile i paralele između SAD i SSSR, a i oni bizarni podaci npr. zašto su Rusi slali pese i to samo ženke, a Amerikanci majmune, pa onda ono o Terješkovoj, pa o Oldrinu itd. itd.
 

Danijel

Može koja riječ više o tome, sada si me zaintrigirao ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sasa

Uh, pa ne može se to sve ispričati. Čovek je govorio puna dva sata, a nije ni pola ispričao od planiranog. Tema je ogromna, a svaki detalj zanimljiv. O svakoj misiji moglo bi da ide posebno predavanje.

Uglavnom, ni Gagarin, ni Armstrong, a ni Terješkova nisu bili najbolji kandidati, ali ipak su oni izabrani za najvažnije letove. Lajka nije bila planirana za prvi let živog stvora, a ipak je ona bila izabrana. Hruščov je shvatio značaj kosmičkih letova tek kada je video šta Amerikanci o tome pišu. Kenedi se zalagao za razvoj astronautike pod uticajem Džonsona. Itd. sve je zapravo malo drukčije nego što je ostalo zapisano u novinama i enciklpedijama.

I tako 2 sata!

sale11472

Quote from: Sasa on September 28, 2008, 02:20:02 am
I tako 2 sata!


I prvi deo predavanja malo skratio, drugi deo pretrčao, treći deo potpuno preksočio i onda i četvrti deo sažeo maksimalno...... mogao je pričati najmanje do jutra ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D