• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li je gledanje TV emisija korisno?

Started by Kizza, September 26, 2008, 05:46:11 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Evo gledam na kanalu Nacionalne Geografije emisiju o planetama naseg Suncevog sistema i pitam se kolko Vas to isto radi?
Zanima me da li je to korisno ili stetno?Iz mog ugla gledanja to je veoma prakticno jer slikom i tonom vidim o cemu se prica.Zbog zauzetosti na poslu ne mogu da prisustvujem predavanjima na Kolarcu a opet zelim da sam informisan.Pitam se i da li su neke teorije koje su iznete u Knjigama ili u clancima prevazidjene?Sva sreca sto postoje i ovakvi forumi ali mi je zao sto ne ucestvuju profesionalni Fizicari i Astronomi jer sigurno da bi od njihovih komentara puno naucili!Javite se! :) :) :) :) :) :) :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Nenad

Naravno da jeste ;D da se ja pitam toga bi bilo mnogo više u osnovnim i srednjim školama. Bar ja više stvari zapamtim kada odgledam  dokumentarac, nego kada pročitam neki tekst na istu temu. Odgledao sam dosta zanimljivih dok. filmova čak i iz oblasti koje me nikada nisu posebno zanimale, ali su dobro urađeni i drže te sve vreme. Jedino što su naši dobri dokumentarci iz oblasti nauke veoma retki

Predrag

Slazem se da su dokumentarci zanimljiviji, ali za dublje razumevanje neke materije knjige su nezamenljive! Tesko da u sat i po vremana neko moze da vam objasni ono sto je napisano u 200 - 300 stranica neke knjige! Vise se stvari zapamti gledanjem dokumentarnih emisija, ali to su obicno neke elementarne stvari! Da me neko ne razume pogresno i ja volim dokumentarce, cak ih i sakupljam!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Predrag

Zavidim ti! Ja imam mnogo manje! Ali sticicu i taj broj! ;)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Nenad

Naravno to se podrazumeva, ali kada je u pitanju popularizacija nauke, mislim da dokumentarci mogu dosta lakše da privuku ljude. Jednostavno, u njima nema integrala :D Danas sam gledao na NG-u film o KECK teleskopima, i zanimljivo je što su svaku tehnologiju koja se koristi za izradu i rad teleskopa predstavljali od nastanka iste. Npr. infracrvene kamere su razvijane za vojne svrhe, uređaj za peskarenje je poslužio kao model za mikorskop za poliranje ogledala itd

Predrag

Zna li neko neki link odakle moze da se skine neki dokumentarac sa zanimljivim temama iz astronomije, fizike, hemije... Unapred hvala!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

r2d2

October 01, 2008, 07:22:47 am #7 Last Edit: October 01, 2008, 07:28:23 am by r2d2
Pa u mom slucaju najvise sam naucio ovde na forumu. Televizija moze da pobudi mastu, knjiga moze da informise,zanimljive su i simulacije na jutubu ali bez povratne informacije, interaktivnosti, zablude su moguce. Ipak sve zavisi od zelje konzumatora, nekada je dovoljna i televizija (za pocetak). A sto se tice dokumentaraca imam ih oko 120 gb(divixi naravno) ali ih vise ne cenim kao ranije....   

nislija

Preporucujem "Kosmos" Karla Segana, to je verovatno najbolja emisija tog tipa snimljena ikada. ( emisija je zapravo predhodila knjizi) Ako vam se dopala knjiga...

Predrag

Taj serijal, na zalost, nisam gledao, ali je knjiga fenomenalna! Tacno je da je televizija dovoljna za pocetak, odnosno za popularizaciju bilo cega! Kasnije, kada se zeli nesto vise, jednostavno se uzme knjiga!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

c1k4_ml3kc3

Quote from: Predrag on October 01, 2008, 12:46:16 pm
Taj serijal, na zalost, nisam gledao, ali je knjiga fenomenalna! Tacno je da je televizija dovoljna za pocetak, odnosno za popularizaciju bilo cega! Kasnije, kada se zeli nesto vise, jednostavno se uzme knjiga!


Сагласан сам с изнетом ставком :]
Ипак, неке од телевизијских програма које је пожељно пратити су Discovery, Explorer и за оне који то воле Animal Planet. Емисије информативног карактера, односно документарци, садрже све потпунију ''слику'' о одређеним стварима. Понекад, ту су укључена и нека од знања која не спадају нужно у елементарни појам.