• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija br.33

Started by Skyw@lker, October 01, 2008, 03:56:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skyw@lker

Pozdrav svima!
Nije me bilo neko vreme na forumu ali to ne znaci da nisam ovde pazljivo pratio teme i citao svoj omiljeni casopis.  :) Danas sam kupio najnoviji broj koji je krcat veoma zanimljivim temama i odusevio me kao po obicaju! Tekst o misiji Feniks i poreklu vode na Zemlji me posebno zainteresovao, mada uvek prvo proctam rubriku "Vesti"  :) E sad imao bih samo jedan mali predlog (da ne kazem zamerku). Zasto se ne bi vratila rubrika o naucnofantasticnim pricama? Jedno vreme je izlazio i "Nova" fanzin sto mi se takodje dopadalo ali sad ni toga nema. Pozdravljam strucni dodatak ali bih ipak voleo da opet bude poneka SF prica koja ce da "potpiri" mastu citaoca.  8) Mogli bi cak recimo svaki mesec ovde na forumu da postujemo svoje SF price pa da se izglasa najbolja koja bi ulazila u novi broj...
 
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

mravic

Nema ko da sponzorise, dok ovaj strucni dodatak "placa", fakultet, tj. pomaze casopis.
Mada, nije losa ideja. Pisi, pa cemo da vidimo. Uvek se nadje mesta.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

GENESIS

Voleo bih da u Astronomiji čitam neki stari , dobri klasični SF roman u nastavcima.

Sasa

Ima više problema sa SF pričama. One su obično predugačke (bar one koje nama stoje na raspolaganju), a idealne bi bile one od jedne strane. Zatim, čitaoci nisu baš mnogo saglasni kad je u pitanju SF. Više je bilo onih koji su se protivili SF fanzinu nego onih koji su ga podržavali. Itd. ali ako se promeni raspoloženje čitalaca, pa više njih poželi SF priču, imaće je.


Bobo

Volim SF, ali mislim da mu nije mjesto u astronomskom časopisu.

Toma B

Quote from: Bobo on October 02, 2008, 07:01:58 am
Volim SF, ali mislim da mu nije mjesto u astronomskom časopisu.

Slazem se sa tobom Borise osim sto ja bas i ne volim JAKO SF (samo pomalo)!
;) ;)
Ja bi jako voleo kada bi u svakom broju Astronomije izlazio Astronomski kuvar. Predlog npr. Pasulj na Jankov nacin. Nema veze sa astronomijom, ali je korisno a mogli bi i zenskog sveta da privucemo.
;D ;D

sale11472

;D ;D ;D

Eto aj na primer jako volem SF ali opet nisam za takav dodatak...stručni dodatak je mnogo bolja varijanta...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

suvacarov

QuoteEto aj na primer jako volem SF ali opet nisam za takav dodatak...stručni dodatak je mnogo bolja varijanta...


Potpuno se slazem sa Saletom. Clanci o ATM-u su nam se u odnosu na SF delili na kasicicu.

Skyw@lker

Ok, al samo cu da citiram velikog cika Ajnstajna "Masta je vaznija od znanja" - a to je i pisalo na jednom broju "Astronomije" na koricama :) Nisam nikako za izbacivanje strucnog dodatka nego samo povremeno (npr. svaki treci, cetvrti broj) da se provuce i neka SF astro prica kratkog tipa, neka bude i na jednoj strani, ako treba ja cu dobrovoljno slati neke moje tekstove posto pisem SF ponekad... Mislim da je masta pokretacka snaga cele nauke koju svi ovde tako mnogo volimo i ne treba je zanemariti...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sale11472

Pa nema ja ništa protiv ni SF ni mašte, naprotiv. Samo misli da ne moramo baš sve da trpamo među korice "Astronomije"... Ipak je to JEDINI domaći astronomski časopis koji može da se nađe na našim kioscima...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

ja mislim da je strucni dodatak vrh,i da ga ne treba uklanjati, i da on treba da uvek bude  medju koricama.Bolje da budu neki atm saveti!slazem se sa Bobo,Saletom i Tomom...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Pavdu

Možda da se ubaci neki SF strip u nastavcima... Ili ne mora da bude SF može da bude samo strip bez F. ;)
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

mravic

Ajde da cujem, kakvi vas saveti interesuju, pa da nesto napisemo za sledeci broj. Ja se ubi razmisljajuci. Znas kako je... ne mogu da se stavim u polozaj pocetnika, pa da znam sta bi jednog pocetnika interesovalo. Mislim, ne sad da pisemo , kako se stavlja aparat na teleskop, ili... mozda je to nepoznanica,  dajte se malo angazujte, da vidimo sta vas zanima. Pa to je casopis za nas, Objavicemo sve sto vas interesuje.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

cola

mislim da bi bilo super,kada bi u str. dodatku bilo kako napraviti teleskop,npr. dobson,30 cm promera... Da sve bude na gotovo cak i mere.Mnogi od nas razmisljaju o atm ali ne znamo toliko.i nebi se usudili da sami radimo,kad imas mere mnogo je lakse i znas da je izvodljivo.Mislio sam da mozemo da radimo po tome(po sistemu citas pravis),i da nesto napraviomo,znam da je to tesko pogotovo zatosto ce biti mnogo slika u casopisu.
Lako je meni da pricam :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Bobo

Quote from: Toma B on October 02, 2008, 08:12:23 am
Ja bi jako voleo kada bi u svakom broju Astronomije izlazio Astronomski kuvar.


Pa ima već tekstova iz Bobine kuhinje, i to mi se baš sviđa ;)