• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Trebate neki naucni rad na brzaka?

Started by Sich, April 13, 2005, 09:19:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

 "Some students at MIT wrote a program called SCIgen - An Automatic CS Paper Generator. From their website: SCIgen is a program that generates random Computer Science research papers, including graphs, figures, and citations. What's amazing is that one of their randomly generated paper was accepted to WMSCI 2005. Now they are accepting donation to fund their trip to the conference and give a randomly generated talk."


"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Rufushi

 Genijalno! Bas sam nasao trenutak da otvorim stranu! Vidjam vec godinama takve stvari al' sada postaju sve bolji! Koja je velika poruka/istina iza cinjenice da tako nesto moze da se uradi?  

Sich

 peer review za konferencije i casopise zapada u ozbiljne probleme (naravno ne racunajucu lejmerske)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Rufushi

 Mislim da je broj podataka koji se stvarno nalaze u igri mali. Ostalo je
void razglabanje();
Nego znas ono kako je ceo svemir izotropan... Takodje, rani svemir je ... opet izotropan. 4dim koordinate se sve menjaju zajedno tako da svemir ima prostornovremenske zone: npr: daleko je staro, pored masivnog je sporo, izmedju je brzo... Problem: koja je dimenzija interesantnog u svemiru. Na primer, zemlja je dosta interesantna bar nama. Ako sve te dimenzije (da ne kazem metricki tenzor) imaju neke skale, onda na kakvoj skali i gde se nalazi ono interesantno u svemiru? Odgovor: tamo gde je neravnoteza najveca. Tamo je entropija najmanja. Ali kakve veze imaju dimenzije i haos? Pa, energija i dimenzije imaju neke veze. E sad, uzmi da su red i haos informacije koje se mogu kompresovati. Najvise se moze kompresovati uredjena informacija zbog redundanci pa time dobijemo da racunar generise sjajnu informaciju koristeci upravo jednostavnost i osnove jezika. Problem je jedino u tome sto racunar definise "jednostavnost" ciklicno tako da onda nista zapravo ne definise. Odnosno, to sto racunar definise nije ni u kakvoj vezi sa "stvarnim" svetom. Po dosadasnjoj logici, racunar nema veliku energetsku neravnotezu (sto se ocituje u relativno fiksiranoj kristalnoj strukturi mikrocipa) ali ima solidan protok energije (kablovi). Protok bi bio interesanan kao opazanje koje vrsi racunar, ali masina u stvari nista ne opaza. Ti kablovi upravo izjednacavaju njegovu entropiju sa opstim rastom jer racunar otpusta toplotu. Tako se dobije da inteligentan zivot ima sposobnost minimalizacije utrosene energije (na bilo sta). Stoga sledi zakljucak: kada su nedavno nadjene supernove koje su nastale bez velike senzacionalne eksplozije (u labudu valjda, a bas ima i veze sa cyg-x1) onda je nadjen i zivot u svemiru. Link: http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap050402.html (samo jedan dalje od onog "water on mars") I elem, evo jednog bloga koji mnogo voli teoriju stringova. http://golem.ph.utexas.edu/string/

:-))

bodza

 Pola profesora nasih univerziteta su na slican nacin stekli doktorarate - ni manje zemlje, ni glupljih ljudi, ni vise doktora nauka

Rufushi

 Drugo posmatranje je mozda znacajnije. Suncev sistem se nalazi u lokalnoj supljini koja probija disk mlecnog puta. Ovo ukazuje ili na prolazak neceg velikog ili neku eksploziju. Ovakav scenario vise podseca na dramatican kraj neravnoteznog stanja. U oba slucaja je rezultat slican pa mozda ne treba razlikovati pocetne uslove. Tako gledano zivot nastaje mnogo puta i brzo. Ipak bih ubacio vaznost pocetnih uslova pa me sve ovo podseca na dinamiku vise razgranatih tokova od kojih je jedan entropija.