• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

internet kao orudje astronomije

Started by r2d2, October 28, 2008, 09:05:35 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

r2d2


Toma B

Quote from: danijel on October 28, 2008, 11:10:15 pm
....hehehe ;)

Quote.....Poštovani, moja kćer ide u 5. razred osnovne škole i za zadaću iz geografije mora saznati (između ostalog) tko je otkrio sunčev sustav i tko je otkrio mjesečeve mjene.....

Svaka cast ovoj maloj i njenoj mami.
Mala ce verovatno kad poraste postati novinar neke agencije i izvestavace sa NASA-inih press konferencija. Samo sto ce joj tamo uvek pre odgovora reci:  "good question"...

Tada ce naravno biti pametnija.

Kizza

Nije mi jasno kako sam propustio ovu temu?Verovatno jer puno radim a i ova desavanja  sa klimatskim promenama........
U svakom slucaju da nema Interneta bili bi samo "slepi" za vesti i izvestaje sa planeta koji sustizu jedna drugu!Ranije,ko je malo stariji ,vesti iz Astronomije smo dobijali iz casopisa "Galaksija" i ono sto objavi TV.Medjutim veliki problem kod Intrneta je TACNOST PLASIRANE VESTI!
Ja imam (ne)srecu pa imam rodjaka na jednom Cikaskom Univerzitetu koji mi posalje neku zanimljivost i Ja sam mu verovao,naprimer da se Vojadzeri vracaju,i to sam "okacio" ali kasnije kada je provereno to jos nije uvek sigurno,bio sam razocaran jer je ispalo da VAS lazem a to mi nije bila namera!
Sada sam puno oprezniji i to preporucujem svimaa :)
P.S.
Nadam se da ovo nece procitati ;D!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2


Kizza

Ha,ha.Mislio je na PIONIRE a o cemu je pisao ing.Drago Dragovic na AM.
A tema "(Ne)Dostupno za javnost" je i nastala upravo od njegovih Cikaskih dojava,mada je rec o vrsnom profesoru masinstva.
Ja ne podrzavam "tajnost" fotografija.Dokle da se lazemo?Muka mi je kad vidim slike NLOa koje je Britanska vlada krila cetiri godine!Moramo znati sta se stvarno desava oko nas.
Podrzavam rasprave ako se dodje do nekog zakljucka a u 99% teme ostaju nezavrsene!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

Kosmos je previse zanimljiv i nedokuciv da bi se bavio britancima i NLO-ima. A tema je otvorena da bi pojasnila nacin edukacije i interneta kao njenog sredstva.Jedan sjajan primer na cega konkretno mislim je: http://www.astronomija.co.rs/forum/index.php?topic=1939.0 i zadnja recenica u zakljucku.

Kizza

Slazem se ali ima toliko pojava koje se ne mogu objasniti!Ali za neka objasnjenja najbrze je preko Interneta :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?