• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomski karavan

Started by GENESIS, October 28, 2008, 04:18:08 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Imam jedan predlog.
Dogovore se predstavnici astronomskih društava da gostujemo u subotu uveče tog i tog datuma u Leskovcu. Ponesemo teleskope, časopis Astronomiju, knjige o astronomiji i postavimo opremu na neko centralno šetalište. Jeste da je tu svetlosno zagađenje, ali je i najviše mladih koji mogu da se zainteresuju za astronomiju. Prethodno najavimo po školama i lokalnim glasilima da dolazimo. Nema velike gužve jer ima dovoljno opreme.

Posle se dogovorimo za neki drugi datum i drugi grad.

Toma B

Quote from: GENESIS on October 28, 2008, 04:18:08 pm
Imam jedan predlog.
....u subotu uveče tog i tog datuma u Leskovcu.

Sto bas u Leskovcu?
Imas sponzora tamo? 8)

cola

Quote from: GENESIS on October 28, 2008, 04:18:08 pm
ali je i najviše mladih koji mogu da se zainteresuju za astronomiju

Odakle ti to??
Lep predlog :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Pavdu

Evo, ja pokrećem sad Astronomsku sekciju u svojoj školi pa možete da dođete i u Kuršumliju... ;)
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

GENESIS

Ne poznajem nikog u Leskovcu. Nisam nikad tamo bio. Naveo sam čisto za primer.

cola

....Hajde da onda krenemo od naseg grada,ili nesto sto je blizu,tek da vidimo kako se prima.
PS. ne znam kakav ce da bude odziv od drugih AD jer nece imati neki interes,mislim sigurno nece neko iz Nisa da se uclani ili ulozi u AD iz Beograda ili Subotice...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

mravic

Ja sam naravno uvek ZA, samo je novac uvek u pitanju. Meni do Leskovca i nazad, naprimer treba najmanje 100e za gorivo, ostalo nije problem...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

mmilan

.... i onda dodjete u Leskovac i shvatite da su lokalne televizije greskom najavile posmatranje u Beogradu

(isustvo iz Nisa, sa poslednjeg pomracenja Meseca. Gospoda novinari su lepo sve procitali a izostavili najvazniji deo - gde i kada organizujemo posmatranje :( Srecom, tvrdjava je bas prometna u to doba godine pa je prosetalo par stotina ljudi :) )
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

GENESIS

Evo konkretan predlog.

Troškove puta i ishrane snosite sami.

Sreda 5.11.2008. u 16:00 h Pančevo

Malo se družimo sa učenicima osnovne škole pokažemo im teleskope i dvoglede, pričamo o Letenki...


cola

Mislim da bi bilo bolje 3 ili 4 jer je tad mini raspust,a u sredu decica idu u skolu,kao i ja.
Gde ce to biti tacno,pokusacu da dodjem?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com


cola

jel ce biti nekog posmatrackog programa,ili samo "upoznavanje" s' instrumentima??
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

GENESIS

October 29, 2008, 03:39:56 pm #12 Last Edit: October 30, 2008, 07:51:40 pm by GENESIS
Upoznavanje sa instrumentima. U fazi su kupovine novog teleskopa. Mere šta je najbolje za njih.
Za 5.11.2008. je najavljena kiša u Pančevu.

GENESIS

November 05, 2008, 07:28:21 pm #13 Last Edit: November 05, 2008, 07:51:59 pm by GENESIS
Sreda 5.11.2008. Išli smo u goste učenicima O.Š. "Vasa Živković" Pančevo. Vreme se malo prolepšalo pa smo i posmatrali sa teleskopima. Evo nekoliko slika:









sale11472

Quote from: GENESIS on November 05, 2008, 07:28:21 pm
... Evo nekoliko slika:


Hej pa ovakav događaj zaslužuje bar stranu teksta....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D