• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2009

Started by Sasa, November 17, 2008, 12:37:54 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Danijel

Jedva čekam da pročitam vaše reporte i vidim fotkice ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

cola

Ti ne dolazis?
Nema izgovora...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Peca

Quote from: danijel on July 22, 2009, 08:20:45 pm
Jedva čekam da pročitam vaše reporte i vidim fotkice ;)


SAME :( nadam se da cu moci stvartiti sledece godine ...

cola

Ma mocices sigurno... Nesto je za nesto uvek dobro pa ne skiraj se sto ne dolazis :-\
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Bobo

Quote from: sale11472 on July 15, 2009, 03:01:47 pm
Ne znam ja ko koliko hrče .... al ako bih se kladio ja bih pare stavio na stanovitog zagrebačkog astrofotografa :P


Mana zagrebačkih astrofotografa je da hrču po danu kada su ostali budni, pa ih svi čuju! :D Ali to znači da su pravi astrofotografi jer spavaju danju, a fotkaju noću ;)

Bobo

Quote from: Ljubo on July 22, 2009, 12:25:19 pm
Poenta ove naše priče je da bez te ATA karte ne možeš više ni prenositi opremu (osim lične) u druge zemlje, potpisnice medjunarodnih sporazuma o carinskoj trgovini.


Ja ću probati progurati malog Pentaxa kao jadni mali teleskop ;)

Ljubo

Hej, ja mislio da si ti na pomračenju u Kini?
Pa srećno, mislim da ako ih lijepo zamoliš dozvoliće jedanput da to prodje na carini. A i vidi da ti u Hrvatskoj daju neku potvrdu da ideš na Astronomski susret.
Ma uostalom, ti si predsjednik astronomskog društva - sačini zvanični dokument s pečatom i potpisom da to nosiš na Letenku i vraćaš nazad. Proći će, vjerujem....

Peca

@ bobo ja kada putujem bus-om iz sela u Hrvatskoj za BG. uvek autobusom ako znate nekog ko vozi autobus na tim relacijama mislim da ce opusteno moci da vam prosvercuje ( postoje odeljci koje carinici ne gledaju) ali to samo ako se BAS BAS dobri sa njim... ja sam inace uvek ( cak i za vreme pricijeg gripa svercovao punu torbu piletine/ svinjetine i ostalih stvarcica koje bi mi sigurno uzeli.. mada moram priznati da je za teleskop to ipak veliki rizik ... ipak to nije pile.. ali moze se razsmiliti o tome ako imate nesta manje jednostavno zavitete u sator i strpate u torbu..

@ cola kada dodjem sedece godine donosim gomilu cevapa kobasica raspalujem rostilj i moci ce da probaju samo oni koji mi dozvole da bacim pogled kroz njihov teleskop, i da yveram u njih dok ga usmeravaju ( kako binaucio na licu mesta kako seto radi ) hhahaha kako iskuno podmicujem... :P

salim se naravno videcemo se jednom vec ako budem isao ovo leto u jagodinu da posetim jednu drugaricu pokusau da uvatim Yagodinca tamo da ga upoznam .. sve u svemu sve najjbolje

kruska

nego, kako da se dodje tamo, ?? koji je najbolji put???

Peca

pogledaj post administratora Sasa sa linkom na trecoj strani ove teme ...

stameni

Gostima-putnicima srećan put (u oba smera), a domaćima srećan prijem gostiju :)

Na žalost, neću se pojaviti, pa će "live" upoznavanje ostati za neku grugu priliku. Baš mi je krivo što neću upoznati "vanzemaljske" :) FAMA-ovce, niti ponovo sresti one koje već znam... :(

Mi koji nećemo doći mogli bismo ozbiljno razmisliti možemo li nešto učiniti da oragnizatorima i vama koji dolazite učinimo druženje lepšim -- za ovaj ili kamp sledeće godine...

Sve u svemu -- lep provod :)

Bobo

Quote from: mravic on July 11, 2009, 02:11:31 pm
Joj, joj, pa znaš da je alkohol zabranjen...ali pošto znam gde si zaposlen verovatno si mislio u medicinske svrhe...


Ja se nešto strašno loše osjećam u zadnje vrijeme, morati ću u taj šator na terapiju..

Igor

Ja ću doći  samo u subotu, najverovatnije, da vidim ljude sa Mesijeovog maratona, i upoznam ostale...

Danijel

Quote from: cola on July 22, 2009, 08:23:12 pm
Ti ne dolazis?
Nema izgovora...


Nećeš vjerovati, planirao sam godišnji tako da mogu doći, ali su mi termin ukinuli i sada nemam pojma kada ću ga moći dobiti :'(
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Igor

Zaposli su prosveti i imaćeš svake godine godišnji odmor u isto vreme... ;)