• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2009

Started by Sasa, November 17, 2008, 12:37:54 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

r2d2

Jest, vidim ja nesto mi "malko" velike slike. Ma ruski neki sajt,za postavljanje slika, a kod njih je sve siroko, a ne znaju za resajz :)
 



Maks

Pozdrav svima,

I mi smo stigli juče sretno i varno kuči sa Ljubinkom.
Bilo je super, dodjemo i sledeče godine sigurno i u večem broju! Sve čestitke i organizatorima za vrlo zanimljiv i pestar program, vrlo dobro organizacijo i hvala vam da ste doveli ing. Jugina.
Molio bi i vas ako znate gdje bi mogao da bi kupio još kakvu knjigu od Jugina, molim vas šaljite mi informacije!! :)

Ako ne prije vidimo se sledeče godine na Letenki!

Marko

vid

Pozdrav ,

Mi sigurno i brzo stigli kuci.
Sve pohvale svima, fenomenalno smo se proveli. Organizacija je bila stvarno fantasticna, sljedece godine ne nosim nista ni od hrane ni od pica.
Sad sredjujem slike i filmove, trebace mi malo da slozim nesto suvislo, pa saljem na AM...

Vid

Bobo

Stavio sam kratki izvještaj na ADI stranice:

http://www.ad-beskraj.hr/

Fotke će biti kad ih skeniram.

Yagodinac

Quote from: Bobo on July 27, 2009, 12:14:56 am
Ja sam opet hrkao i to jučer, čuo sam od gospode iz susjednog šatora da nisu mogli spavati. Dakle bilo je uspješno ;)


Hrkao si ovih dana i to za orden, sreća pa sam ja bio malo dalje sa šatorom... Meni nije smetalo ali ne znam šta o tome misle tvoji cimeri iz šatora  :-X
Bitno je da Sale nije smeo da hrče iz straha od snimanja, a i Radanov šator pored mene je bio vrlo tih. Kasnije sam shvatio da je Radan spavao na livadi.

Bobo

Quote from: Yagodinac on July 27, 2009, 10:10:33 am
Radanov šator pored mene je bio vrlo tih. Kasnije sam shvatio da je Radan spavao na livadi.


A zato ove godine nije bilo vilin konjica kao prošlih...

Acheron

Evo ljudi natrag mene s Letenke. Jednostavan opis mojih dojmova je "kratko ali slatko".
Kamp je ove godine bio veći od rekordno velike prošle godine. Unatoč toj masovnosti organizacija je bila puno bolja. Nažalost, zbog ATA karneta bilo je manje teleskopa što me ražalostilo jer nisam vidio Radanov 16" Dob. Sam smještaj je bio odličan i dočekao nas je izviđački šator u debeloj hladovini di smo se nas trojica smjestili (Marko, Matija). Zbog nekih okolnosti nisam proveo puno vremena u kampu pa eto, izvještaj je relativno kratak a i broj fotki je skroman.
Sve u svemu, bilo je lijepo vidjeti stare poznanike, prijatelje i provesti par dana u ugodnom društvu. Boljeg godišnjeg odmora mi ne treba.

Par slika
http://picasaweb.google.com/vedran.vrhovac/Letenka2009#

nislija

Bilo je savrseno, kao i uvek.

I da prenesem utiske nase drugarice koja je ove godine bila na kampu: Zeznuli ste se sto ste me poveli, sada cete morati svake godine.

A ljudima koji su nas docekali na stanici je rekla: Znate li koliko treba da se kajete sto niste posli? Mnogo, ali mnooooooooooooooooooooooooooogo.

Hvala organizatorima i svim ljudima sto na Letenku dolaze za to sto postoje takvi kakvi su.

vid

Quote from: vid on July 27, 2009, 09:43:24 am
Pozdrav ,

Mi sigurno i brzo stigli kuci.
Sve pohvale svima, fenomenalno smo se proveli. Organizacija je bila stvarno fantasticna, sljedece godine ne nosim nista ni od hrane ni od pica.
Sad sredjujem slike i filmove, trebace mi malo da slozim nesto suvislo, pa saljem na AM...

Vid


Eto i moje galerije:
http://www.flickr.com/photos/vidfood/sets/72157621854535498/show/

nislija

Svidjaju mi se ove Vidove astrofotografije iz NS.  8)


sale11472

Quote from: Yagodinac on July 27, 2009, 10:10:33 am

Bitno je da Sale nije smeo da hrče iz straha od snimanja,


Zorkić se plašio nekakvog snimanja ???
Mislim ja se možda nisam čuo od suseda ali nekako sumnjam u to ;D (da da Radan ima dostojne zamenike  :P )

Quote from: vid on July 27, 2009, 09:43:24 am
.....sljedece godine ne nosim nista ni od hrane ni od pica.
...


Nadam se da Bobo nije baš toliko šokiran organizacijom  ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Jaro

Pozdrav svima,
evo posle malog odmora od neprespavanih noci, prebacio sam nekoliko slika sa kampa
http://picasaweb.google.com/jgrnja/Letenka2009#
Kamp je bio odlican, veliko hvala svima koji su ga organizovali i realizovali kao i svim ucesnicima

Jaro

mmilan

http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Sasa

Quote from: nislija on July 27, 2009, 02:42:14 pm
Svidjaju mi se ove Vidove astrofotografije iz NS.  8)




I meni. Nisam znao da je grad tako lep.
:)

Sasa

Quote from: Maks on July 27, 2009, 08:41:19 am
Pozdrav svima,

.... Molio bi i vas ako znate gdje bi mogao da bi kupio još kakvu knjigu od Jugina, molim vas šaljite mi informacije!! :)



Koliko je meni poznato Juginove knjige su rasprodate. Ali, raspitaćemo se. :)