• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2009

Started by Sasa, November 17, 2008, 12:37:54 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa


treger

Dobro Mravik koliko treba da ti platim da odgovoriš na poštu.Saša uvek odmah odgovara a ti nikada ne odgovaraš. Da li je to namerno ili nemarno.Još nešto vidim da ljudi izmišljaju rzane stvari te travnati tereni, te ovakvo svetlo te ovo te ono. Pa ljudi na velikim skupovima se ne dolazi zbog astrofotografije.Za slikanje treba mir i što manje ljudi. Kada se veliki skupovi tu se treba samo baviti prikazivanjem tehnike astrofotografisanja, posmatranja, rukovanja teleskopima itd.Najvažnije je druženje razmena iskustava, upoznavanje sa astronomskim softverima, rad sa podmlatkom itd. Za bavljenje ozbiljnom astrofotografijom treba naći dobro mesto, a letenka u svakom slučaju to nije.Mnogo je nisko blizu su Novi Sad i Sremska Mitrovica a da ne govorimo o tome da je tu blizu omladinski kamp, da javni put prolazi uz samo posmatračko mesto itd. Vidim da bi neki zatvorili i vazdušni prostor četiri dana. Više skromnosti nebi bilo da odmet.Ja lično podržavam kamp i dolazim radi druženja i učenja nekih novih stvari i da se sretnemsa nekim ljudima koje nisam video od prošlog kampa i čujem šta su radili iz astronomije itd.Šta mislite kada bi riboovci tražili od Srbija Voda kojima plaćaju debelu članarinu da iskorene komarce, da im garantuju da riba grize itd.Organizatori kampa su omogućili prošle godine a i ove će sigurno odlične uslove za druženje uživanje u posmatranjima.Inače ko hoće da ima sjajne uslove neka plati vreme na Manui Kea pa nek izvoli.

Yagodinac

Quote from: nislija on July 07, 2009, 10:21:28 pm
Quote from: kocha on July 07, 2009, 01:08:36 pm
Ove godne izviđači ce doneti više opreme, veci šator... Biće i roštilj... ;D
Zbog prošlogodišnjeg iskustva, zamrzivač će se drugačije koristiti.
Sem razvedene struje u kampu i livada sa teleskopima će imati struju, pa je potrebno poneti koji razvodnik.

Ukoliko je potrebno obezbediti nešto posebno (npr. čuvanje i spremanje hrane za bebe :-* ili koji lafet)
ili bilo šta drugo, javite na vreme.

Bazen nećemo nositi.


Kocha je kralj!


Kochu za patrijarha!


Danijel

Dobro je NASA, još nisi počeo ćelaviti ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mravic

Quote from: treger on July 08, 2009, 01:03:52 am
Dobro Mravik koliko treba da ti platim da odgovoriš na poštu.Saša uvek odmah odgovara a ti nikada ne odgovaraš. Da li je to namerno ili nemarno.Još nešto vidim da ljudi izmišljaju rzane stvari te travnati tereni, te ovakvo svetlo te ovo te ono. Pa ljudi na velikim skupovima se ne dolazi zbog astrofotografije.Za slikanje treba mir i što manje ljudi. Kada se veliki skupovi tu se treba samo baviti prikazivanjem tehnike astrofotografisanja, posmatranja, rukovanja teleskopima itd.Najvažnije je druženje razmena iskustava, upoznavanje sa astronomskim softverima, rad sa podmlatkom itd. Za bavljenje ozbiljnom astrofotografijom treba naći dobro mesto, a letenka u svakom slučaju to nije.Mnogo je nisko blizu su Novi Sad i Sremska Mitrovica a da ne govorimo o tome da je tu blizu omladinski kamp, da javni put prolazi uz samo posmatračko mesto itd. Vidim da bi neki zatvorili i vazdušni prostor četiri dana. Više skromnosti nebi bilo da odmet.Ja lično podržavam kamp i dolazim radi druženja i učenja nekih novih stvari i da se sretnemsa nekim ljudima koje nisam video od prošlog kampa i čujem šta su radili iz astronomije itd.Šta mislite kada bi riboovci tražili od Srbija Voda kojima plaćaju debelu članarinu da iskorene komarce, da im garantuju da riba grize itd.Organizatori kampa su omogućili prošle godine a i ove će sigurno odlične uslove za druženje uživanje u posmatranjima.Inače ko hoće da ima sjajne uslove neka plati vreme na Manui Kea pa nek izvoli.


Gde si ti to meni poslao poruku a da ti ja nisam odgovorio? Mora da si pogrešio mail adresu...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Yagodinac

Imam šator za 4 osobe; treba mu bar 4m za postavljanje. Da li će biti mesta?

Sasa

Quote from: treger on July 08, 2009, 01:03:52 am
....ko hoće da ima sjajne uslove neka plati vreme na Manui Kea pa nek izvoli.


Hm, čujem da su na Mauna Kei uslovi sve gori. Treba naći bolje mesto
:)

Sasa

Quote from: Yagodinac on July 09, 2009, 11:39:46 pm
Imam šator za 4 osobe; treba mu bar 4m za postavljanje. Da li će biti mesta?



Pa Fruška gora je dugačka 80 kilometara, valda će biti. :)


Yagodinac

Quote from: Sasa on July 10, 2009, 12:47:25 am


Pa Fruška gora je dugačka 80 kilometara, valda će biti. :)




;D ;D ;D  da, da
Samo kažem da mu treba i malo mesta za konopčiće; gledao sam slike sa prošlih kampova i svi su nosili baš male šatore. Usput, biće kod mene mesta u šatoru a verovatno i rakije.

bear

Preskakanje i zaobilazazenje satorskih konopaca (pogotovo nocu) je svakako sastavni deo Astrokampova :)

kruska

jesu najavili zbog Letenke 2009 restrikcije struje? :D

Sasa

Pa bude i velikih šatora, samo nih nije baš lako smestiti u šumicu gde se postavljeju ostali, manji šatori). U svakom slučaju, naćićeš mesto. Eh, da evo sad ću postaviti mapu Letenke koju je nacrtao Koča.

mravic

Quote from: Yagodinac on July 10, 2009, 01:32:33 pm
Quote from: Sasa on July 10, 2009, 12:47:25 am


Pa Fruška gora je dugačka 80 kilometara, valda će biti. :)




;D ;D ;D  da, da
Samo kažem da mu treba i malo mesta za konopčiće; gledao sam slike sa prošlih kampova i svi su nosili baš male šatore. Usput, biće kod mene mesta u šatoru a verovatno i rakije.


Joj, joj, pa znaš da je alkohol zabranjen...ali pošto znam gde si zaposlen verovatno si mislio u medicinske svrhe...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

GENESIS

Hteo sam da pitam organizatore kampa,
da li je izvodljivo da se ubace karaoke u program ?
Mislio sam kao neko takmičenje.  :)