• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2009

Started by Sasa, November 17, 2008, 12:37:54 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bear

Mislite na Ledinacko jezero ? Jel to otvoreno za javnost uopste ?

Yagodinac

Ne znam okolinu baš kao svoj džep, ali ne bi se bunio ni da me odvedete na neki bazen ili bagaš, svejedno. Na 35C se menja percepcija.


NASA

sta se desilo sa zelenilom i okolinom za god dana?  :o

Sasa

Koliko je meni poznato L. jezero je zatvoreno (zbog odrona kamenja). Ali postoji u okolini još neko jezero. Prošle godine su išli Sale, Marino i Drašako...

Nenad

http://www.astronomija.co.rs/astronomski-kamp/1026-ak-qletenka-09q-vesti.html
Ne mogu da verujem da traže ATA karnet za teleskope. Delimično razumem kada su u pitanju muzičari (oni ipak nešto i zarade), ali za ovakve stvari ovo je čista glupost. Jedva se skupi ekipa koja će ispratiti zanimljiv astronomski događaj i država se potrudi da to spreči/zakomplikuje  >:(

Yagodinac

E zato volim u Evropu! Da svi carinici izgube posao   >:(

A ja razmišljao da odem do Tunisa i ponesem teleskop. Kako ovo ide možda ni fotoaparat ne možeš da izneseš/uneseš.

cola

Ja mislim da za avion to  nije problem, mada mora u sigurnosni prtljag da ga ovei nebi polomili tokom bacanja, meni cesto tako lome stvari :'( ... Ili jos bolje da napravis tvrdu drvenu kutiju za teleskop!! Kad ode dole u prtljaznik nemas kome sta da prijavljujes ???
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

July 19, 2009, 02:51:13 pm #83 Last Edit: July 19, 2009, 07:51:07 pm by sale11472
Koliko sam ja shvatio svrha ATA karneta je da se  kompanijama i sličnima olakša unošenje robe koju će npr prikazivat na sajmovima i sličnimm manifestacijama (neko pomenu muzičare i ACDC sigurno ATA karnet vidi kao ogromnuolakšicu) na Balkanu se to zloupotrebljava pa se lična privatna i amaterska oprema tretira na isti način ...... eto zašto suštinski nismo ni blizu Evropi..
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

>:(
I po kom principu se odredjuje cena tog, ATA ? 
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

cola

Jel se zna kad bi isao ako uopste posoji bus od NS do Letenke, da znamo da tempiramo bus za NS iz BG-a ??? Jel se placa taj bus a ucesce na kampu (tipa mesto za sator ili nesto slicno?)?
Hvala!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

kocha

Mitrovački izviđači kreću na Letenku u sredu po podne, da pripreme teren, ugreju roštilj i rashlade zamrzivače, da dočekaju učesnike kampa ...
Spremite se za dobar provod!!!

Info i pomoć u putu (nije AMS): 064 210 64 55, 064 87 09 444 kocha

trut

Planiramo da dodjemo jedno vece za vikend do kampa (bice nas troje verovatno) interesuje me posto niko od nas nema teleskop jel ima sanse da se ogrebe poneki pogled ka nebu od ostalih ucesnika kampa ?:). Sta treba poneti sem dobre volje ?

bear

Ima sanse ako..

a) ne babrate opremu bez dogovora sa vlasnikom

b) nikada, ali NIKADA ne gledajte samoinicijativno u Sunce teleskopom osim ako vam vlasnik kaze da je teleskop adekvatno opremljen za to

c) ako ste zenska osoba nemojte koristiti sminku oko ociju/trepavica. Ne, zaista, kako god vam to zvucalo neverovatno MOLIM VAS NEMOJTE. U mraku to niko ne vidi a JAKO je tesko (ponekad cak nemoguce) to posle skinuti sa teleskopa/optike.

d) imajte u vidu da niko tu nije zaposlen da vas zabavlja, ako vidite da se instrument koristi u datom momentu za nesto drugo (ozbiljno posmatranje, takmicenje, fotografija) ili vlasnik nije zainteresovan za demonstraciju, idite do sledeceg, od 100 teleskopa cete garant naci neki koji je za 'javnu upotrebu'.

e) ne donosite decu <3 godine. Bice pospani i svakako nisu u stanju da naostre sliku na svoje ochi a postoji realna sansa da zakace neki instrument 'kako ne treba'

f) ako je ikako moguce ne pokusavajte da se slikate BLICEM pored ili u pravcu teleskopa

g) ne prilazite svetleci sa lampom u oci cenjenog vlasnika teleskopa, snop drzite na zemlji


Meni su ove stvari manje-vise zdravorazumske, ali svaka mi se desila barem jednom, tako da, eto spiska.

Yagodinac

Lepo je Bear nabrojao. Ma, samo vi dođite...