• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2009

Started by Sasa, November 17, 2008, 12:37:54 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Ljubo

Šaljite slike ljudi... I izvještaje, naravno.

r2d2

July 26, 2009, 05:44:47 pm #151 Last Edit: July 27, 2009, 06:20:46 am by r2d2

r2d2

July 26, 2009, 05:50:38 pm #152 Last Edit: July 27, 2009, 06:28:05 am by r2d2

r2d2

July 26, 2009, 06:02:58 pm #153 Last Edit: July 27, 2009, 06:33:31 am by r2d2

Ljubo

Suuuuper r2d2, imaš li i neki izvještaj, makar kratki da napišeš? O čemu je govorio Jugin i šta su ga pitali?

r2d2

July 26, 2009, 06:33:07 pm #155 Last Edit: July 27, 2009, 06:39:02 am by r2d2
Znas, bilo je prosto feeeenomenalno od pocetka do kraja, a da ne bi skarabudzio nesto napisacu kad se malo slegnu utisci (ili neko drugi svejedno) za sada evo slikica a kasnije cu postaviti na jutubu kratak avi o govoru Jugina. Sada ce stici i drugi pa ces verovatno procitati detaljno.

Yagodinac

Bilo je fenomenalno; svaka čast Koči na popunjenom svakom minutu - predavanja jedva da su ostavljala vremena za neformalnu priču o opremi!
Milivoj Jugin je održao predavanje o kome će se pričati na ovim prostorima u narednom periodu.



Marino je održao reč i doneo prototip prvog hrvatskog satelita (izgleda da on nije imao problem na carini  ;D), bilo je tu i raketaša; brdo poznatih astrofotografa, sve u svemu: Letenka postaje brend!



Malo sam umoran da se raspišem ali ima više nas koji smo bili na kampu nego ljudi na forumu koji nisu, sorry..

GENESIS

July 26, 2009, 08:30:46 pm #157 Last Edit: July 26, 2009, 09:16:04 pm by GENESIS
Ja sam se super proveo.
Bilo je zaista puno ljubitelja astronomije.
Žao mi je što nisu došli neki stari prijatelji, ali nema veze biće prilike ...
Zahvaljujem se na gostoprimstvu domaćinima i organizatorima, drago mi je da sam ponovo sreo staro društvo i sve čestitke Bojanu za osvojeno prvo mesto na takmičenju.

I knjižara je ove godine bila vrhunska.

Vidimo se u Vršcu.


















kocha

Izviđači su očistili livadu i oko 19 krenuli (veseli) za Sremsku Mitrovicu. Oko 21 istovarena oprema. Sada neće kući...
Veliko hvala SVIM posetiocima kampa, vidimo se dogodine...

sale11472

U bre r2d2 pa smanji malo rezoluciju slika ovo se i kod mene na 4mbit/s sporo učitava a i ne može celo da stane na ekran vidiš kako je Ljuba to lepo uradio naravno originalne slike okačiš na internet (Flickr, Picasa ili slično) i linkuješ galeriju aj popravi to kad se naspavaš ;)

Kamp je bio odličan, puno posetilaca. Prema zvaničnom izvoru (Kocha) 227 registrovanih ali koliko sam mogao da vidim i dosta gostiju je bilo. Kao što je pomenuto falili su neki ljudi (stameni počni da treniraš za sledeću godinu ako je Laza mogao da dođe peške od Iriškog venca ....) čekamo dobro opravdanje od nekih inače pišemo neopravdani....
Opreme nije bilo tako mnogo kao nekih prethodnih kampova ali je bilo više nego dovoljno naročito kada su u petak stigli neki koji nisu mogli da dođu na sva 4 dana npr Lajoš je doneo 300 mm autotracking dobsona (poznatijeg kao "teleskop od koga Saletu curi voda na usta" ;) ) Predavanja su bila brojna i interesantna naravno nije se moglo stići na sva ali šta da se radi tako je to uvek. Bilo je tu i radionica malo smo strugali ogledalo, malo pravili rakete i tubuse od papira malo šrali po balonima (znate ono "... nacrtamo na balonu tačkice pa ga naduvavamo ...." ;D) Linux itd itd... Organizacija je bila vrhunska, uključujući kafanu "Kod Koče" (dakle paravojnici su i paraugostitelji opasna družina u svakom pogledu ;D ) Nagrade za takmičenje su bile bogate zahvaljujući sponzorima široke ruke (za prvo mesto teleskop, za drugo okular, za treće Baader Astrosolar folija) mada samo takmičenje, sem dva prvo plasirana takmičara i nije bilo na vrhunskom nivou ...hej pa moja ekipa je bila treća  ;D ;D ;D..... sudija je bio vrhunski i u dobroj formi (Kočo kako izgleda M29  :P ) mada je morao povremeno da angažuje i pomoćnika .......
Ma toliko za sada izveštaj ću poslati Saši za AM a slika na žalost ove godine nema ... nisam imao fotoaparat :( ... nema veze slikali su ostali...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

bear

Par slika na brzaka dok se ne isprocesira sve...

http://picasaweb.google.com/attila.csipa/AstroKampLetenka2009#

Kamp je bio odlican (naravno nismo ocekiveli nista manje) !

SrdjanP

Bear, odlicne slike. Jos bolji komentari! :)

sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Bobo

Ja sam opet hrkao i to jučer, čuo sam od gospode iz susjednog šatora da nisu mogli spavati. Dakle bilo je uspješno ;)

sale11472

U šatorima je hrkanje dozvoljeno!!!! Da nije ne bi ni kampa bilo. Mislim sasvim sam siguran da će i sledeće godine opet neki potpuno novi ljudi dizati šator pored mog ... oni koji su to jednom uradili znaju za sledeći put ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D