• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pa sad objavi nešto u novinama ...

Started by GENESIS, December 11, 2008, 03:53:13 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

U poslednje vreme koliko ja sarađujem sa lokalnom štampom primetio sam da u našoj zemlji ama baš svako može da postane novinar.

Objavljen je 12.12.2008. u lokalnom nedeljniku intervju "sa mnom" bez autorizacije teksta.

Najveći biser u ovom članku je  "... kada gledam moju omiljenu planetu Mesec ... rekao je taj i taj".

Ovo je biser broj dva na mojoj listi. Biser broj jedan pripada jednom ranije objavljenom članku u kome je izjavljeno da smo mi astrološko društvo.

Inače ne pomaže ni da im date tekst. Veoma često i to prekroje po svom nahođenju.

Predrag

Nije to samo sa novinarima, vec i drugim profesijama se bavi ko stigne! Jedan "krupan" primer: Ministar za zivotnu sredinu je ortoped! Veze nema!
A ovo za planetu mesec je stvarno biser i po! ;)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Toma B

Da je ovo normalna drzava mogao bi da ih tuzis zbog takvih gresaka , ovako molzes samo da se nerviras....

Danijel

Ni u Hrvatskoj nije ništa bolje >:(
U Crnoj rupi se skupio lijepi broj takvih novinarskih svinjarija...
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

Samo da nadjem gde sam skenirao o "BALVANIMA NA MARSU!"Da ne poverujes sta novine pisu :'(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Meni je jedan od vecih bisera kada  su u jednim domacim besplatnim novinama,koje mozete pokupiti na svakoj autobuskoj stanici,okacili sliku pomracenja Sunca mesto Meseca...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Eh još ste vi mladi i zeleni pa se čudite toj pojavi :). Pa naravno, toga ima svakodnevno, na kile. Ponekad ume da bude duhovito.
Danijel ima sjajnu kolekciju, ali ime nekih lepih primeraka i u AM (http://www.astronomija.co.rs/sadrzaj/razno.htm#mediji). Evo nekih:

• Da li ste znali da je Voyager stigao do granice naše galaksije? Niste? E pa, sada znate. Blic u današnjem izdanju (7.11.2003.) donosi kratak tekst o ovoj letelici i u naslovu obaveštavaju čitaoce da je Voyager stigao do kraja naše galaksije. 

• U vestima na Studiju B povodom pomračenja Meseca rečeno je da je to relativno retka pojava i da će Sunce postojati još samo 40 godina! 

• Nedavno je na BK TV spikerka pročitala kako je Vlada, između ostalog, za jednog nadarenog učenika obezbedila "teleskop za astrologiju". 

Itd. novinarska mašta je neobuzdana.

Gugi

Quote from: Sasa on December 11, 2008, 09:57:07 pm
• Nedavno je na BK TV spikerka pročitala kako je Vlada, između ostalog, za jednog nadarenog učenika obezbedila "teleskop za astrologiju". 


THE BEST!!!!! Hvala, uljepsan mi je dan!!!  :D  :D  :D  Dajte jos "bisera"!

Ne bi bilo lose pouciti te pojedince, no mislim da oni za sebe smatraju da su jako uceni i da sve znaju! Steta sto se ipak ne konzultiraju sa astronomima nasega sajta jer bismo im rado izisli u susret.

AMICUS PLATO AMICUS SOCRATES SED MAGIS AMICA VERITAS
Platon je prijatelj,Sokrates je prijatelj,ali istina je najbolji prijatelj.


Istina bi nam svima trebala biti iznad svega najdraza.

Kizza

Evo skenirao sam senzacionalnu vest objavljenu u "Pressu" 4.12.2008 da je letelica "Feniks" slikala "deblo" pre nego sto je prestala da radi!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Jos samo da dodam da na prikazanoj slici uopste nije letelica Feniks nego jedan od MER rovera. Prepoznaje se po obliku solarnih panela. Mislim da je to Opportunity.
Nego gde je snimak one sume na Marsu sto se pominje u textu?

Sasa

Uuuu ovo je sjajno. Mora da ide u kolekciju AM!!!

Obersturmfuehrer

Ne znam kako stoje stvari sto se tice tekstova, ali znam kkao stoje so se tice fotki.....
Dakle NIKO ne sme da ti objavi fotku ako ti nisi saglasan.
U svakom slucaju autoru preporucujem da se javi redakciji i da razgovara sa njima...i da trazi pare , sto da ne...
Ako nece, imam advokata za njega :) Advokata koji se bavi bas ovakvim stvarima....doduse u svetu fotografije, ali cenim da bi se dalo primeniti i na ostala autorska prava.

r2d2

December 14, 2008, 10:16:19 am #12 Last Edit: December 14, 2008, 10:31:08 am by r2d2
;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ni NASA nije k`o sto je bila kad ovakve krucujalne  informacije cure!! 
Ma ljudi ne mogu verovati!

Kizza

Dobro je što su "otkrili" i šumu ,biće tu i logorske vatre  :'(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

GENESIS

A kad žuta štampa pronađe Monolit biće veselo. ;)