• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Shtap i kanap (barn door)

Started by Djole, December 14, 2008, 03:31:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Djole

u mojoj familiji nesto nisam poznat kao covek spretan sa alatom ali podstaknut prvom ``uspesnom``fotografijom M42 resih da napravim Barn door montazu ne bi li dobio nesto uspesnije fotke....evo par slika kako to izgleda,jos je nisam testirao jer su vec 4 dana oblaci ali se nadam da ce funkcionisati....svaka sugestija je dobro dosla!!! :)
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

mravic

Joooj, steta sto opet ne vidim slike... :-\ Mozda bih mogao da pomognem sa savetima...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Djole

SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

mravic

Odlicno si napravio, sada je najvaznije da taj trazioc, ako je iole paralelan sa tom sarkom, usmeris na severnjacu.
Jako je bitno i da taj saraf okreces nekom konstantnom brzinom, mada, ako slikas sa nekim obicnim objektivom dovoljno je svakih 15 sekundi okrenuti za cetvrtinu kruga.
Pazi samo da ne drmas celu konstrukciju tokom ekspozicije...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

marino

Vidulini Observatory

Djole

e hvala....samo da prodje test....koristim EOS 350 D i kit objektiv
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mravic

Problem ti je i okidac. Treba da ga napravis ako ga nemas... Bez njega nista od dugih ekspozicija.
Takodje obrati paznju na postavke, stavis na bulp, a objektiv na manualno izostravanje i sam isfokusiras. Ovo je najveca muka, ali tako ti je to...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Djole

ima i daljinski,ima i bulb....ma sve ima...samo oblaci me ubishe  >:( >:( :'(....cuo sam da ce sutra razvedravanje ???
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d