• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kasni 2009-ta

Started by Sich, December 21, 2008, 11:20:58 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

QuoteUobičajno brojanje posljednjih sekundi do Nove godine ovog će puta biti malo drugačije. Naime 31. deccembra sekundu nakon 23:59:59 sati uslijediti će opet 23:59:59 sati. Tek nakon ovog vremena nastupiti će Nova godina!


Ipak, traba precizirati da ce nama biti produzena samo euforija post-doceka, jer kad se doda ta sekunda u ponoc po GMT-u, mi na Balkanu cemo biti iskusni 2009-tasi za vec celih 60 minuta :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

stameni

Quote from: Sich on December 21, 2008, 11:20:58 pm
Ipak, traba precizirati da ce nama biti produzena samo euforija post-doceka, jer kad se doda ta sekunda u ponoc po GMT-u, mi na Balkanu cemo biti iskusni 2009-tasi za vec celih 60 minuta :)


Hm, interesantno zapažanje :)

Kizza

Odlično :)! To znači i da će kasniti 2012 godina  ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sich

December 22, 2008, 07:08:39 pm #3 Last Edit: December 22, 2008, 07:16:22 pm by Sich
Hm, zasto 2012?
U sustini nikad se ne zna unapred koju godinu treba produziti li mozda cak i skratiti za tu sekundu, jer se ne zna koliko Zemlja "kasni" (ili zuri, mada uglavnom nasa planeta ima tendeciju da kasni) za tim supertacnim atomskim casovnicima na osnovu kojih se gleda da li ce biti nastimavanja vremena ili ne
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

kasper007

zanimljivo ja sam nov ovde