• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Odakle ljudima moc?

Started by Inica, April 20, 2005, 05:13:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Inica

 U cemu se to krije nas kljuc opstanka? Mozgu?

marino

 ne, kljuc opstanka je u mogucnosti razmnozavanja na prostoru sa hranom!
(no smile!)
m
Vidulini Observatory

tachion

 kljuc opstanka je na klaviru.

Inica

QUOTE (marino @ 20. Apr. 2005., 19:45)
ne, kljuc opstanka je u mogucnosti razmnozavanja na prostoru sa hranom!
(no smile!)
m [/quote]
E da je to kljuc opstanka, (a poznato je da je to kljuc opstanka svake jedinke na planeti), zasto trenutno ne skakucu oko nas ptice DODO???? Ili sabljasti tigrovi, iliiii...npr....pande:), iliiii...  

luna

 Pa definitivno je nas kljuc opstanka u mozgu.Prirodnom selekcijom opstaju samo najjaci a mi svoje fizicke nedostatke kompenzujemo mozgom.

marino

QUOTE (Inica @ 23. Apr. 2005., 22:02)

E da je to kljuc opstanka, (a poznato je da je to kljuc opstanka svake jedinke na planeti), zasto trenutno ne skakucu oko nas ptice DODO???? Ili sabljasti tigrovi, iliiii...npr....pande:), iliiii... [/quote]
vrijeme je ralativan pojam, a mi smo premalo vremena na planeti, nazalost, po svemu sudeci, nemamo bas prevelike sanse ni da ostanemo neko duze vrijeme..
da, u pravu si, u mom gornjem postu, nedostaje rijec "inteligencija"...
m
Vidulini Observatory

Djorvoz

QUOTE (luna @ 24. Apr. 2005., 22:44)
Pa definitivno je nas kljuc opstanka u mozgu.Prirodnom selekcijom opstaju samo najjaci a mi svoje fizicke nedostatke kompenzujemo mozgom. [/quote]
Čovek ni nije ništa rekao o fizičoj snazi nego o sposobnsti.

Opstanak podrazumeva postojanje neke vrste sa težnjom za održavanje istog ili povećanjem broja jedinki. Smanjivanje nije opstanak nego izumiranje.

Ključ opstanka nije u moralnom kvalitetu jedinke ili grupe jedinki nego u sposobnosti vrste da povećava svoj kvantitet. Uostalom opstanak je nešto kao kancer. Neprestana, ničim izazvana želja vrste za ekspanzijom koja se na kraju suočava sa drugom vrstom koja ima slične pretenzije ili potroši sve resurse koji su joj (vrsti) neophodni a ne stigne da se dovoljno razvije da bi nastavila dalje. Tako će biti sve dok ljudi ne budu prestali da budu životinje.

luna

 A kako ce biti kad ljudi budu prestali da budu kao zivotinje?

Djorvoz

 Stvoriće se rasa nadljudi. Ljudi koji rade onako kako misle a misle onako kako smisle....
Utopija, savršena rasa. Ljudi će postati bogovi.

luna

 Kako si dosao do tog zakljucka?
Pitam te zato sto sam ja dosla do slicnog zakljucka proucavajuci budizam i samanizam .Ova ucenja te navode na zakljucak da postoje visi nivoi svesti i dimenzije postojanja.Znimljivo je to da pravoslavna crkva  ostro osudjuje metode kojima se postize podizanje nivoa svesti.  

Djorvoz

 Na ideju sam došao proučavajući nilosofiju nemačkog iracionalizma. Niče, Šopenhauer (koji se bavio istočnjačkim filosofijama)...

Inica

 Ma jeste li stvarno sigurni d ce ljudi postati bogovi??? Meni to nije jasno:)!
Ma ljudi su zivotinje... nas bre UNISTAVA nas mozak!!! Fino se razmnozimo na ovoj planeti, unistimo mnogo vrsta zivotinja biljaka itd...
a strasni smo:))) OK, shvatam to, ali mi cemo ovako dok ne nestane prostora... naravno za razmnozavanje:) I kud onda??? Na mjesec? Mars? Aha.....

Ova me situacija podsjeca na Matrix I, kada Agent govori Morpheusu da su ljudi isto virusi...:)
Ili kad gleda u prodavnici ljudi redom ulaze i kupuju cigare... A prodavacice ih vade is velike kutije koju svi vide i na kojoj pise "PUSENJE UBIJA!!!" Pa kakva pamet...  :lol:  :lol:  :lol:  

Sich

 najvise sto covek moze da dogura u uzdizanju do boga je ono sto pruza  ideja transhumanizma i nista vise prema mom misnjenju

znaci transhimanizmom, idejom kojom se moze povecati intelektualne, fizicke i fizioloske mogucnosti coveka i naravno pobediti starenje
to se moze nazvati nadcovekom, ali to je daleko od onoga sto djorvoz pod tim podrazumeva
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

luna

 Pa dobro mozda je Djorvoz izabrao malo pretenciozniji naziv ali i ja mislim da covek moze da dostigne mnoooogo visi nivo nego sto je ovaj na kom smo sada.S obzirom da su nam za sada jos uvek nepoznate mogucnosti naseg sopstvenog mozga,a ne verujem da bi ga posedovali ako ne bi bilo mogucnosti da ga u potpunosti koristimo.Verujem da su veliki geniji samo obicni ljudi koji su uspeli da iskoriste veci procenat svojih mogucnosti i da bi svaki covek mogao to isto da uradi pa i mnogo vise.Sve misterije na ovom svetu,a ima ih mnogo, nebi trebale da nam ostanu neotkrivene, jer ako ne mozemo da ih shvatimo, zasto smo ih onda svesni?

Djorvoz

 Moja je neka interpretacija futurologije da samo treba od korak do korak slediti logiku.
Kao A. Klark