• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Odakle ljudima moc?

Started by Inica, April 20, 2005, 05:13:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Djorvoz

QUOTE (luna @ 25. Apr. 2005., 23:19)
Pa dobro mozda je Djorvoz izabrao malo pretenciozniji naziv ali i ja mislim da covek moze da dostigne mnoooogo visi nivo nego sto je ovaj na kom smo sada.S obzirom da su nam za sada jos uvek nepoznate mogucnosti naseg sopstvenog mozga,a ne verujem da bi ga posedovali ako ne bi bilo mogucnosti da ga u potpunosti koristimo.Verujem da su veliki geniji samo obicni ljudi koji su uspeli da iskoriste veci procenat svojih mogucnosti i da bi svaki covek mogao to isto da uradi pa i mnogo vise.Sve misterije na ovom svetu,a ima ih mnogo, nebi trebale da nam ostanu neotkrivene, jer ako ne mozemo da ih shvatimo, zasto smo ih onda svesni? [/quote]
Čuo sam neke podatke da ljudi u proseku koriste oko 2% intelektualnih mogućnosti. A gniji navodno oko 30%. Moje lično mišljenje je da je natčovek biće koje će biti u stanju da koristi svoje potencijale na mnogo napredniji način:
Znate onaj osećaj kada vam nečto "sine" u glavi. Zamislite kakva je to sprega rada  memorije i procesora mozga!
A sada zamislite biće koje tako stalno razmišlja rako a ne samo milisekundu godišnje(ovo se odnosi na genije). Zamislite biće kojem nije potrebno iskustvo koje  razmišljanjem dolazi do svega i ko zna šta još. Ponašam se kao majmun koji pokušava da opiše čoveka.

TenMonGaKuSha

 Kljuc naseg opstanka?
Hm... Inice, jos jedna tema za mucenje nasih dragocenih mozgova

Da vidimo... jaki nismo, to je sigurno.
Pametni? Jesmo! Ali ne previse. Taman toliko da zapalimo vatru u sumi, ulovimo par nizih vrsta i ispecemo ih za jelo.
Ono sto je dobra stvar su govor (jezik) i ruke. Zivimo dosta dugo pa mozemo da prenosimo znanje s generacije na generaciju. Imamo i dosta srece! Nije pao neki veci asteroid duze vreme. Danas smo toliko navikli na prenosenje znanja od prethodnih generacija da ni ne znamo cime sve raspolazemo. Razmazeni smo! Kao Mojsijeov narod.

Inica

 Eh... Ten...udri jos:)))
Ja... licno mislim da bi trebao da promjenis taj avatar... :-|
:D  :D  :D  

TenMonGaKuSha

QUOTE (Inica @ 27. Apr. 2005., 21:44)
Eh... Ten...udri jos:)))
Ja... licno mislim da bi trebao da promjenis taj avatar... :-|
:D  :D  :D [/quote]
Otvori topic o mom avataru.

Inica

QUOTE (TenMonGaKuSha @ 27. Apr. 2005., 22:05)
QUOTE (Inica @ 27. Apr. 2005., 21:44)
Eh... Ten...udri jos:)))
Ja... licno mislim da bi trebao da promjenis taj avatar... :-|
:D  :D  :D [/quote]
Otvori topic o mom avataru. [/quote]
Aaaa.. bi li mooolim te... Ja sam samo eto... bila uljudna... avatar ti je grozan... nacrtacu ti ja nesto fino.

TenMonGaKuSha

 
QUOTE (Inica @ 27. Apr. 2005., 23:27)
Aaaa.. bi li mooolim te... Ja sam samo eto... bila uljudna... avatar ti je grozan... nacrtacu ti ja nesto fino.[/quote]
Ne interesuje me.

Inica

QUOTE (TenMonGaKuSha @ 29. Apr. 2005., 20:14)
QUOTE (Inica @ 27. Apr. 2005., 23:27)
Aaaa.. bi li mooolim te... Ja sam samo eto... bila uljudna... avatar ti je grozan... nacrtacu ti ja nesto fino.[/quote]
Ne interesuje me. [/quote]
Eh, izvini na smetnji... Mozda ipak covek ne treba da govori ono sto misli da bi trebao da kaze :D  

tachion