• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

M111 broj 14 prosinac 2008 - Novogodisnji poklon

Started by marino, December 31, 2008, 07:08:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

M111 broj 14 - prosinac 2008.

Novi broj M111 je online na www.m-111.org .
Novogodišnji poklon za astronome u vidu 14.-tog broja (prosinac 2008) M111 spreman je za skidanje na Vaša računalo! Proteklih mjeseci intenzivno smo radili na časopisu i web-siteu, te novom serveru. Taj je dio posla odradio Danijel Marić, a zahvalnost za programsku podršku i web prostor ide prema njegovoj tvrtci www.trestudio.net .
Osim novog broja i vizualno neznatno izmjenjenog sučelja, očekuje Vas i prva po redu knjiga iz edicije elektroničkih reizdanja astronomske literature i to; Zvjezdane staze od Muhameda Muminovića (Sarajevo, 1978.). Ovom se prigodom zahvaljujem Muhamedu na dozvoli reizdanja knjige u PDF formatu. Tijekom 2009. godine slijede nova reizdanja knjiga na kojima su odrasle generacije današnjih astronoma, a vjerujem kako će i mlađima biti interesantne.

Sretna Vam Nova godina i svako dobro!

Marino Tumpic & AUV-team
Vidulini Observatory

sale11472

Ok samo imam mali problem naime knjigu Zvjezdane staze mogu da vidim do 20. strane a Acrobat 9 izbacuje grešku... ima li još neko ovakvih problema?
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Ljubo


Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

marino

jos neznam sto je s time...nekima se otvara sve nekima ne...promijenili smo i fajl na M111 siteu s drugim pdf.pm i opet je nekima sve ok nekima nije...ima li tko ideju?
m
Vidulini Observatory

Ljubo

A da probas da ga podijelis u vise PDF-ova?
Ja sam probao skidat' i s Explorerom i s Firefoxom - ista prica!

A upravo tu knjigu trazim (uz jos neke koje cu poruciti od Willman-Bella) i ove sto imam (od O'Meare "Deep-Sky Companions" sva tri i Burnhama 3 komada), pa da pocnem sajt sa Deep-Sky objektima!

marino

hmm..ili da "smanjimo" knjigu na cca 6-7Mb nista bitno se ne bi izgubilo na rezoluciji a mozda bi tada islo??
m
Vidulini Observatory

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Ljubo

Da, da. Mislim da proba to nekako razdijeliti na više PDF-ova, pa da vidimo šta će se desiti.

Sasa

Marino, 8. januara ti je na adresu AM pisao Muminović o tom problemu. Ja sam ti prosledio taj mejl - potraži ga.

marino

daj mi prosljedi taj mail na gmail...ne radi mi redirekcija ostalih mailova pa ga nisam dobio
m
Vidulini Observatory

mmilan

Kod mene knjiga radi savšeno, sve strane se otvaraju.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Predrag

Ja sam to skinuo ranije i sada kad sam hteo da to prelistam dodjem do 20-e strane i nema dalje. Znaci i kod mene isti problem.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Ljubo


mmilan

Koristite Linux ;D Da snimim i uploadujem na neki drugi način?
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz