• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Knjiga Atlas svemira

Started by GENESIS, June 24, 2008, 01:19:45 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Link na knjigu Atlas svemira:
http://www.monoimanjana.co.yu/books/book.php?knjigaID=329

Sasa

Nesto mi bas ne deluje narocito dobro, a i skupa je.

Nego, evo najvaljujem da ce najverovatnije do kraja godine izaci jedna zaista odlicna kompletna knjiga o svemiru. I verujem da nece biti jako skupa.

Pavdu

Kompletna knjiga o svemiru? To bi bilo lepo...

A i odavno sam razmišljao o nečemu, pa evo sad prilike da to kažem.

Naime, još kad sam prvi put u ruke uzeo (sa već mogu da kažem dosta retku) knjigu Kosmos (Karla Segana) poželeo sam da imam istu takvu. To izdanje je bilo "Otokar Keršovani" iz Rijeke. Znate svi. Ona velika knjiga sa lepim slikama.

Da li postoji inicijativa da se napravi novo izdanje, ako ne još bogatije, onda onoliko bogato ilustracijama itd? Ako ne postoji, jel neko spreman da je pokrenemo? Ja jesam...  ;)
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Danijel

Saganovu knjigu Kozmos možete kupiti u Superknjižari. Tu imate uvjete i cijene isporuke izvan Hrvatske. Tečaj kune i eura je ovdje.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Pavdu

Čekaj, čekaj... Već postoji novo tvrdo, lepo ilustrovano izdanje Kosmosa?
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

GENESIS

Mene inače obraduje vest da je izašla iz štampe neka knjiga iz astronomije. Pa pogledajte kako štampaju ove knjige iz astrologije. Ima ih na sve strane. Muka mi je od njih.

Danijel

Pa lakše je narodu prodati astrologiju nego astronomiju. Astrologija se može uvijek primijeniti u praksi, dok astronomija ne može i od nje nema baš nikakve koristi. Što će ti knjiga o tome da ti kaže kako se koja zvijezda ili galaksija zove kad od nje nemaš koristi u praksi. Svaka knjiga iz astrologije je pravi priručnik koji svako kućanstvo treba imati, u njoj možeš uvijek pronaći korisnih stvari koje će ti neprocjenjivo koristiti u svakodnevnom životu. Još ako uz nju dobiješ i kakvu natalnu kartu, kud ćeš bolje. Za razliku od nje, astronomske su karte potpuno beskorisne, neupotrebljive i treba ih svakako izbjegavati. Luđaci koji se bave astronomijom daju pare prevarantima koji im prodaju nekakve teleskope za skupe novce, dok u astrologiji toga nema, dovoljan je špil čarobnih karata koje će ti reći istinu bolje nego pogled kroz i jedan teleskop. Uz to su i jeftinije...
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

sale11472

Quote from: danijel on June 25, 2008, 08:33:15 pm
..... Svaka knjiga iz astrologije je pravi priručnik koji svako kućanstvo treba imati, u njoj možeš uvijek pronaći korisnih stvari koje će ti neprocjenjivo koristiti u svakodnevnom životu. Još ako uz nju dobiješ i kakvu natalnu kartu, kud ćeš bolje....



OK Dušmanine PRIZNAJ ŠTA SI URADIO SA DANIJELOM ODMAH I SADA pre nego što počnemo zabijati klinove pod nokte >:(
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Danijel

OH, zar sam ono gore zaista napisao ja?? Ma što mi bi... bit će od vrućine valjda ??? zanio sam se, idem upaliti klimu :P možda pomogne ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

amerr

Ja je imam platio sam je oko 3000din Knjiga je zuper ima svega u njoj crne rupe.plutonov sistem .marsovi sateliti....


r2d2

January 04, 2009, 06:18:44 am #11 Last Edit: January 04, 2009, 06:51:24 am by r2d2
Malo je offfffftopic al eto da ne zaboravimo i ovu drevnu vestinu pored gatanja bajalica i ostalih nadravnih biznisa iz naseg naroda.
QuoteAstrologija se može uvijek primijeniti u praksi, dok astronomija ne može i od nje nema baš nikakve koristi. Što će ti knjiga o tome da ti kaže kako se koja zvijezda ili galaksija zove kad od nje nemaš koristi u praksi. Svaka knjiga iz astrologije je pravi priručnik koji svako kućanstvo treba imati, u njoj možeš uvijek pronaći korisnih stvari koje će ti neprocjenjivo koristiti u svakodnevnom životu. Još ako uz nju dobiješ i kakvu natalnu kartu, kud ćeš bolje


Hm tvrdim da je gledanje u soc od kafu prakticnije nego tumacenje horoskopa:

1. nema matematike dovoljno je samo soljica i kafa
2. efemeride nisu dostupne svakoj kuci kafa jeste
3. kafu pijemo (uglavnom) barem dva puta dnevno a astrologiju gledamo jednom godisnje (solarno) ili pred neki veliki dogadjaj kao sto je udaja/zenidba, zaposljenje/otkaz, polaganje ispita.
4. kod gledanje u solju nema konknkurencije kao u astrologiji (eto jel` ste ikada culi za nekog poznatog gledaca u solju) lep biznis se moze razviti.
5. Socijalni momenat je antropoloski zastupljeniji uz soljicu kafe, jer kafa mora da se ispije a samim tim i da se uspostavi opusteni verbalni kontakt pre samog gledanja izmedju gledaca i zaintresovanog klijenta.
6. Gledanje u solju ne zahteva fakultet.
7. Tehnika gledanja je jednostavnija za tumacenje ( na primer ako u talogu vidite broj 7 nesto ce se dogoditi za sedam dana, a ako vidite kokosku to znaci da da vas neko ogovara konj je simbol da ce nesto da se brzo dogodi )
8. Posebna  stvar je pomisljanje zelja i tumacenje ispunjenja istih kojih nikako nema u astrologiji. Od tri zelje barem jedna ce se ispuniti i svaki prst s kojim "ubadate" zelju ima svoje posebno specijalno znacenje napr posao kuca ljubav.
9.I sigurno jedna od najjjjjvaznijih stvari je cena: za gledanje u solju mozete uzeti naizgled sitne pare, ali posto vec postoji navika rasprostranjenog ispijanja te tekucine ciljnu grupu prosto mozete prosiriti na sve preko 17-18  godina i ostvariti dobit preko enormnog kvantiteta u odnosu na astonomiju koja ipak mora da "lovi" musterije i stvara nove konstantno, troseci bespotrebno resurse u vidu obradjivanja istih.
:)