• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Skywatcher 150/1200 vs. Black Diamond

Started by amerr, January 03, 2009, 06:08:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

amerr


mravic

Mislim da je black diamond 150/750, znaci kraci fokus, a to je pogodnije za deep sky a malo maje pogodan za planete.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Koji Black Diamond ??? Koliko znam to je SW serija ED refraktora pa ne vidim kako (a ni zašto) bi ih poredio sa Njutn reflektorom ??? Svaki ima svoje i dobre i loše strane, sve zavisi šta od sprave očekuješi zašta nameravaš da je koristiš itd itd itd
BTW mišljenja sam da ćes sa svojim 150/1200 videti više nego sa Black Diamondima ..... e sad da te zanima astrofotografija onda.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Ne, ne Sale. Izasla je nova serija skywatchera, koji se tako zove a ustvari je isti kao i stari 150/750 samo sto je crne boje kao Celestron 150/750.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Taj ne videh ni kod Lajoša na sajtu ni na SkyWatcher-ovom sajtu da se pominje bilo šta sem ED refraktora..... mada znam da su se pominjali neki BD maksutovi (njihova Pro serija) ali kao što rekoh ni pomena o tome na ova dva sajta .... e sad na nekim trgovačkim sajtovima sam video i da ove sklopive dobsone zovu Black Diamond to je verovatno marketinški trik dok ovi ED refraktori imaju poprilično razlike u odnosu na originale u staklu koje se koristi...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D


mravic

Ovo je refraktor, a taj black diamond to mora da je serija tih crnih teleskopa pa ih verovatno ima i jednih i drugih. Ja znam za ovog 150/750 jer ga ima Jaroslav.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Pa upravo tako ti ED Black Diamond imaju objektiv od drugačijeg stakla u odnosu na stare serije SW ED refraktora... razlika pa ne znam..... Lajoš je doneo na Letenku 80mm BD ti si imao (imaš?) staru verziju .... dakle ti verovatno najbolje znaš kakva je razlika ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Ja imam Celestrona, i sasvim sam zadovoljan sa njim. Ne primecujem nikakve opticke greske na njemu, osim na Veneri, ali on za to nije ni namenjen.
Lajos je doneo na Letenku, koliko ja znam obican ED skywatcher i naspram mog je bolji sto ima krejfordov fokuser, a moj ga nema. Lep je zlatne boje, a moj crn i izguljen i sl.
Stvarno ne znam kakva je razlika u optici jer nisam gledao kroz njega. Verovatno nikakva.
Cim se razvedri, a vec mi se cini kao da nikada nece, jer desetak dana nism video zvezdicu, pogledacu kroz Jaroslavovog black diamonda, a ja cu poneti mog Celestrona 150/750 pa cemo usporediti...javim vam...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Quote from: mravic on January 04, 2009, 10:36:13 am
J
Lajos je doneo na Letenku, koliko ja znam obican ED skywatcher i naspram mog je bolji sto ima krejfordov fokuser, a moj ga nema. Lep je zlatne boje....


A jock, doneo je upravo 80ED Black Diamond-a onako lepog crnog sa belim detaljima... evo zakačio sam jednu sliku koju imam pomenuto teleskopa dok čeka da zauzme mesto na montaži (čudo da ni na jedno fotki sa letenke tog teleskopa nema u akciji) gledao sam malo kroz njega.....fenomenalna sprava .... Što se tog 150/750 tiče .... šta znam, kao što rekoh SkyWatcher na svom sajtu ne pominje ništa sem ED refraktora kao Black Diamond seriju...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Mozebiti, ali ja nisam siguran. Nesto se ne secam, ali ovo za reflektor sam siguran. I ja sam danas razgledao po sajtovima, ali nigde ga nisam nasao...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk