• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Suncev sistem

Started by cola, January 07, 2009, 07:14:19 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Slusao sam neku emisiju na TV,o tome kako Suncev sistem nije upotpunosti otkriven da tu ima jos planeta,kako je i Pluton deo istog i da iza njega ima jos planeta.
Najvaznije u.malo da zaboravim,argumenti im se zasnivaju na  (n)vama dragoj astrologiji ::) ....Pa da vidim sta vi mislite o ovim b...s....a???
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Naravno da su otkrivene sve planete Sunčevog sistema... po (trenutno važećoj) definiciji planete MAU... tome i mogu da se iščuđavaju samo astrolazi
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

I naravno da je moguce da postoji jos koja, ali isto kao i zivot negde drugde u svemiru.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Kizza

He,he,da te sad čuju Astrolozi!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Pronadjene su sve planete, ali sta mislite koliko ce jos planetoida biti pronadjena? Tamo negde iza Plutona i Sedne.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Na planete.....
Mislim da astrolozi ne razlikuju planetu od patuljaste planeta ili planetoida i cimaju se oko Plutona.A planetoida sigurano ima jos  mnooogo.
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Plutonida ima ihiiiiii tu i jeste problem procene o broju takvih tela idu i do više desetina...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Pa definicija dozvoljava da postoji još planeta.

r2d2

Vecih planeta nema to sigurno....     ....osim ako bi bile u Ortovom oblaku ili u Kuperovom pojasu.

Predrag

U Ortovom oblaku je moguce, ali je u Kuperovom pojasu nemoguce.

Sasa, mozes li da objasnis tu definiciju?

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Ljubo

Sale, nisu "plutonidi". U junu 2008. IAU je izdala cirkular kojim se objekti o kojima se ovdje govori nazivaju PLUTOIDI, a ne "Plutonidi".

Odlican, neutralan clanak na ovu temu, procitati u "Sky and Telescope", broj za Decembar 2008. godine, naslova "Still Debating Pluto's Fate".

Sasa


Sasa

Quote from: Ljubo on January 08, 2009, 10:53:11 am
Sale, nisu "plutonidi". U junu 2008. IAU je izdala cirkular kojim se objekti o kojima se ovdje govori nazivaju PLUTOIDI, a ne "Plutonidi".

Pa ja mislim da je to tako na engl. od Pluto. Mi kažemo Pluton.

Ljubo

A sta si mislio pod time da definicija planete dozvoljava postojanje jos istih?

Predrag

Mislio sam da je u pitanju drugacija definicija. Nesto vezano za ukupni moment obrtanja ili tako nesto.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan