• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Fotke Vasih teleskopa,opreme...

Started by amerr, January 07, 2009, 11:17:40 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ljubo

Posto je ogledalo duboko unutra (a ni sekundar nije mnogo izlozen atmosferalijama), Njutn nije toliko sklon kondenzaciji (takvo iskustvo imao sam sa skolskim Njutnom 114/900).

Prije ce mu se kondenzovati okular, nego ogledala, to je moje iskustvo.

Druga je stvar s refraktorima i katadiopterima - oni imaju zatvoren sistem pri cemu je jedno staklo preblizu otvoru teleskopa, a to sve vodi kondenzaciji.

amerr


mravic

Evo i moje skromne opreme. Mada imam ja jos teleskopa ali ne mogu sve odjednom da stavim na montazu. Ovo je ED80 Celestron web kamera toUcam pro i eq6 skyscan pro...Slikano pre deset miuta po strasnoj magli. Poceo sam da snimam mesec i na pola odustao zbog pomenute, magle.
Uh, zaboravio da stavim sliku.


a evo i slika Meseca tj. njenog dela.

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

amerr



Bobo

Evo jedne moje verzije:

Celestron CGE
Intes MN-71
SBIG ST-7XME
Ožujsko :)


biberce011

Pozdrav svima :)
Zanima me gde u Beogradu ima dobra prodavnica teleskopa i pomocne opreme?

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Quote from: mravic on March 04, 2009, 06:07:03 pm
Nigde


Ali bi ti tu mogao da pomogneš iako nemaš još prodavnicu ;D
Jedina prodavnica teleskopa (pravih Optisane ne računam) je u Subotici eto imaju i novu stranicu
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Ljubo

Biberce,

Sve što imaš na sajtu prodavnice u Subotici, a zanima te, oni ti i pošalju (nakon novčane uplate u banci) City Express-om do tebi  najbliže poslovnice  City Express-a u Bgd.

Naravno, ako ti nije sasvim jasno kako "rade" i koliko su dobri instrumenti koje imaju u Subotici, a ti postavi pitanje ovdje na Forumu, naći će se već neko da ti pripomogne u izboru.

biberce011


POSEYDON

Evo i ja sam postao ponosni vlasnik Celestrona...to jest Newton 150/750 f5 na EQ3 montaži..prvi utisci su sjani sa obzirom da imam samo jedan Plossl okular od 20mm,al imam nameru da uzmem za početak jedan barlow od 2,5× i kasnije barem još jedan okular. E sad, bilo bi lepo ako bi se našao neki član foruma koji je iz Beograda,da mi pokaže neke osnove kako se "vozi" EQ3 montaža i bar osnovne stvari oko snalaženja na nebu kako bi se aktivnije uključio u amatersko posmatranje kosmosa

cola

Prvo nek ti je sa srecom novi teleskop,i nek ti je mnogo vedrog i tamnog neba ;) .
Skokni do nekog drustva tamo imas ljude s iskustvom i sigurno ti mogu dati dobar savet.Lepo izgleda teleskop,koliko te je od prilike izasao?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Ljubo

POSEYDON,

Čestitam na novom scope-u!!! Da ga koristiš što više i da te služi dobro!

E, a za to kako se vozi EQ montaža, pa imaš na netu koliko hoćeš ako engleski nije problem.
Skini Skywatcher-ovo uputstvo za njihove montaže - princip je kod svih EQ montaža manje više identičan:

http://www.skywatchertelescope.net/swtsupport/Instruction_Manuals/GENERAL_EQ3and5.pdf

Sve ono osnovno što treba da znaš kada budeš htio "voziti" EQ3 nalazi se u tom uputstvu.

POSEYDON

O hvala!!!! Sad samo čekam malo slobodnog vremena da uhvatim nekog od ortaka sa kolima da skoknem malo van Beograda da ga probam u pravom svetlu,ali prvo jedan barlow 2,5× pa da vidimo za kasnije???