• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesec

Started by mravic, January 09, 2009, 10:35:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

zozo83

Posto sam bio na moru 10 dana i obecao slike, moram da ispostujem i to, naravno odusevlljenja ima sa svih strana sto se tice neba dole i vidjenog golim okom, samo je greska velika sto nisam imao durbin sa sobom, mogao bih barem nesto blize da gledam od toga sta se sve moglo videti, cak sam devojku nalozio pre polaska na more da sam poneo durbin. Okrenula se ka meni i onim zenskim pogledom me pogledala i sto posto u sebi rekla nemoj da te pojedem sa sve durbinom. Kada smo dosli dole bio sam zaprepascen bojem zvezda i pogleom sa moje terase, a njena recenica je glasila "trebao si da poneses durbin", pa sam je ja onda pogledao, ma barem da sam poneo dvogled, bilo bi lepo nego nisam se setio ni njega da ponesem. Ali nema veze sve u svemu, video sam po prvi put mlecni put golim okom, pa nisam mogao da verujem da je to to, ali perifernim vidom sam prvi put primetio, posle sam video i direktno kada gledam, malo se nazirao ali sasvim dovoljno da mene usreci, naravno devojka je imala zadatak kasnije da me budi da gledam okultaciju Jupitera i Meseca, uspavao sam se malo, ali sam je ipak uslikao na meni solidan nacin, to sam ispratio sam posto je devojce nastavila da spava. Naravno sve je slikano koliko se moglo uz pomoc stapa i kanapa ( paklica cigareta, balkona i jos dosta pomagala ali uspevao sam da se snalazim).

Mozda ovim slikama nije mesto ovde ali mesec je u pitanju, pa da vidite moju kreaciju, to jest i malo srece

jedan smesak ka mesecu



zajedno su hteli da se slikaju sa mesecom


a ovaj padobranac me je zvao mobilnim i trazio da ga slikam sam sa mesecom


jedan crop slikice iznad i to je to sto se tice meseca


BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Predrag

Odlično je ispalo!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sekula

Super slike Meseca. Slikao si pravog homo volansa kako bi to rekao Leonardo dV.  :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

ashbringer

August 25, 2012, 12:47:38 am #453 Last Edit: August 25, 2012, 01:30:38 am by ashbringer


Uploaded with ImageShack.us


Moj prvi mesec :)
Mozaik iz 6 delova, za sastavljanje koriscen "Fitswork", posle neuspesnog pokusaja u PS-u.
Zadovoljan sam kako je ispalo.  :)



Skywatcher reflector 150/750 | Meade 26mm | Nastavice se...

zozo83

BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

zozo83

BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Predrag

Zorane, dobro je ispalo, ali je sigurno da je u obradi moglo mnogo bolje.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

zozo83

hvala pedja, ja bi voleo da znam da obradjujem slike, ali sam toliko slab u tome da i sam pocetnik bolje zna, a i vremena nema bas za to
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

akerue

Sky Watcher 150/750, EQ3 montaža sa motorima, Baader folija, Nikon D3100
Astronomsko udruženje "Eureka" Kruševac, www.eureka.nebjak.net
"Astronomija iz fotelje"
www.teleskoponline.info

Luger

Nisam stigao veceras da slikam, ali, evo jednog od prije par dana:
http://dl.dropbox.com/u/32233970/1.jpg

SW150/750 i PENTAX K100D fokalno
exp. 1/500, ISO 200 f pojma nemam, mozda 3.5
i malo PS CS5.1 

Milan Nikolic

Zašto je sinoć bio Mesec potpuno žut - nisu se mogle videti zvezde, dok uopšte nije bilo oblačno?
(Iz Beograda.)

Predrag

Mesec je obično žut, a kada je pun zvezde se u njegovoj okolini, pa i šire, ne vide (samo neke sjajne). Sinoć je bio u sazvežđu Vodolija, a tu baš i nema nekih sjajnih zvezda.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Milan Nikolic

Samo sam jednu zvezdu mogao nazreti na čitavom nebu. Pomislio sam da je atmosfera ,,zamagljena'' zbog tranutnih požara.