• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesec

Started by mravic, January 09, 2009, 10:35:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

O Johny... Bravo, super oprema i vidim da će ovo tek da daje rezultate na planetama.
Samo jedna mala sugestijica: ubaci prvu sličicu u PS, samo jedan klikete na image>adjustment>auto color pa da vidiš kakvo čudo će da izađe. Posle toga si mi dužan pivo  ;D

Kizza

October 15, 2013, 01:36:42 pm #661 Last Edit: October 15, 2013, 02:38:42 pm by Kizza

Biće bolje,vežbam.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

johnny984

October 15, 2013, 06:16:18 pm #662 Last Edit: October 15, 2013, 07:15:23 pm by johnny984
Super sličica Kizo, lepo uhvaćeno. A taj šum poprilično eliminiše noise ninja u PS-u, sad sam probao, a verujem da postoje i drugi načini  :)

Yagodinac, hvala. Jesam obrađivao malo fotke u PS-u, ali samo malo levelse i uklonio sam šum oko meseca. Podešavanje je bilo na daylight, nisam siguran da za mesec treba tako? Zbog toga je mesec žut, kada je na auto WB onda će biti sličnije ovom što sledi, a urađeno po tvojim sugestijama. Zasluženo pivo, nema šta :)

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

A evo i 2 sličice stakirane u registrax-u. Biće još bolje kad uslovi u atmosferi budu bolji, na samom klipu se vidi blaga izmaglica kako prolazi preko meseca  :)



"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

zozo83

Sinoc slikano opet kroz prozor iz kuhinje teleskopom, losije vreme je bilo pa mi se nesto i ne svidja mnogo. Mala obrada je pala.

I jedne pitanje, ne znam sto ja ne mogu ni jednu sliku da obradjujem u PS (imam 7), sve ih radim u LR



BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Luger

Bogami, Yagodinac, imas i od mene pivo. Kizzo, lijepo si to uradio.
Nego, vidi ti Dzonija !  :) Bravo, bravo!

johnny984

Biće toga još ako se vreme reši da se popravi  :). Nego ako se trend nastavi i za svaki savet Yagodinac dobije pivo od svih nas kojima je dobrodošao, moći će bez problema da otvori neki diskont  :)

Zozo, kako misliš ne možeš da obrađuješ slike u PS-u? Imaš problem sa radom programa ili radom u programu?  ;D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

        Bas dobre fotke Meseca.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

zozo83

nesto mi izbaci non stop, jel treba svaki put da prebacim sliku na 8 bita, nesto se ni ne trudim  :) zbog vremena, u LR sam vec usao u stos
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Yagodinac

Ne koristim noviji PS te ne znam šta je problem, ali stariji photoshopovi imaju problem da ne mogu direktno da otvaraju RAW fajlove. Download-uješ nešto što sam zaboravio i onda može direktno da se otvara CR2 ili kako se već zove tvoj RAW. Onda se otvori slika kao 16bit TIF i tu je obrada milina.

Inače falla vam na lepim pohvalama, jetrica mi se sva raznežila...  ;D

Sima_Strahota

To nesto sto downloaudujes je uglavnom RAW "drajver" sa sajta proizvodjaca aparata.
Mada, ne mora da znaci, imao sam problema sa nekim softverima i sa tim kodecima.
...

Sima_Strahota

A da, ne zaboravite vecerasnje pomracenje...
...

zozo83

Sve sam ja to poskidao, uspeo sam neke da obradim, snaci cu se nego ne postizem

sto se tice meseca upravo sam gledao ali nista se ne priomecuje
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Sima_Strahota

...

johnny984

Evo pomračenja od sinoć. Treba se malo napregnuti, ali jasno se vidi  :)

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein