• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesec

Started by mravic, January 09, 2009, 10:35:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

frugorski

      Mislim da ce tesko biti naci zamerku za ovaj Mesec.Toliko brzo napredujes da ces, bojim se ,uskoro morati poceti da stagniras.Ali ,ko zna,kod tebe je sve moguce.
       Cini mi se da je sve uradjeno sa pravom merom.I ton i kontrast i ostrina. :)
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

johnny984

Hvala frugorski na pohvalama. Ima još puno, puno mesta za napredak, i što se obrade i što se opreme tiče  :), ali mesec je ipak objekat koji može dosta dobro da se odradi sa mojim nivoima (znanja i opreme  :) ).
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Ma super ti je Mesec  ;D
Jel mozaik od registaxovih sličica?

johnny984

Nije, 7 pojedinačnih fotki, na kojima se vidi samo po deo meseca pa složeno. Imam i klipove, to tek treba da postignem da obradim  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Stakirao sam i sa klipa, ali s obzirom da je rađeno sa mnogo manjim uvećanjem, jeste oštro, ali nema toliko detalja. Evo prethodne fotke u punoj veličini  :)

http://i1296.photobucket.com/albums/ag17/johnny984/Mozaik1_zps90aa2df1.jpg~original
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Eksperimentisao sam malo sa obradom, a i video sam negde na forumu da se pominje HDR toning, pa rekoh daj da probam. Oduševljen sam nivoom detalja koji su se niotkuda pojavili  :). Valja tu još eksperimentisati, ali za sada, evo trenutnih rezultata.

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

gile.ms

Au sjajno... hdedoh reći da su neki detalji pregoreli u obradi ali onda vidim da je isto tako i na originalnoj slici...
samo nastavi da eksperimentišeš obe fotke su sjajne...
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

johnny984

To, da kažem sagorevanje  :) je nastalo još prilikom upotrebe auto-blend layers, pa je po ivicama koje su i inače sjajnije do toga došlo. Imam još uvek originalne fotografije, pa možda probam ponovo, mora da može i to nekako da se izvuče  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Sve, sve, ali to ne može da se izvuče  :'(
Mogu spaljeni regioni da se selektuju i malo potamne ali detalji u njima jednostavno ne postoje, sve bi tu opet bilo ravnomerno sivkasto. Uvek je korisno nakon snimanja pogledati histogram i ako je nešto pregorelo korigovati.

Laci

December 14, 2013, 05:37:08 pm #699 Last Edit: December 14, 2013, 05:43:44 pm by Laci
Krateri Gasendi i Klavijus od sinoć. Zatamjenje na rubu vidnog polja je od vinjetiranje u okularu 9mm, išao sam sa zumom 5X na Soniju radi postizanja kamere konstante oko 0.3 "/pixelu. Teleskop je Dobson, stek oko stotinak kadrova po fotografiji



Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

Wow, koliko detalja! Aperture rules, očigledno.

Predrag

Odlično Laci.

Kakav zanimljiv niz kratera na drugoj slici od najmanjeg do najvećeg. :)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Laci

Da, Klavijus je veoma upečatljiv krater. Uvek se obradujem kada vidim ove unutrašnje kratere u nizu :)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Danijel

Baš super, odlično snimljeno Laci, sad jedva čekam da se i ja bacim na fotkanje tih okruglih stvarčica na Mjesecu :)

Jedino su mi pogled odvlačile one goluždrave "Venere" ispod slika na imagefra.me ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Laci

Ako imaš problem sa posmatranjem fotografije Meseca, samo klikneš na tu fotografiju i ona se učita u posebnom fremu.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70