• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesec

Started by mravic, January 09, 2009, 10:35:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

SrdjanP

Quote from: Sinisa on July 10, 2011, 01:21:11 pm
U zr.?Ja živim na 8-10 km od Zrenjanina.Znaš li još nekog ko ima teleskop u Zrenjaninu i okolini?


Sinisa, u Zrenjaninu postoji astronomsko drustvo.

www.admm.edu.rs

Uclanjenje je besplatno :)

Inace, dosta ljudi u Zrenjaninu ima teleskope. Ne preterano velike i mocne, ali dovoljno dobre za osnovna posmatranja.

Bice uskoro organizovana posmatranja iz centra pa cemo javiti na vreme.


MILOŠ

evo dela meseca snimanog sa letenke trazim na mapama sta sam snimio

5ja

July 25, 2011, 02:11:04 pm #287 Last Edit: July 25, 2011, 02:38:12 pm by 5ja
Quote from: MILOŠ on July 25, 2011, 09:21:24 am
evo dela meseca snimanog sa letenke trazim na mapama sta sam snimio


Ovo što jako sija u ćošku gore levo (na tvojoj fotografiji) je deo čuvenog kratera Kopernikus.
Ovaj krater što se najbolje vidi (na sredini pa ulevo) je Eratosten.

Imaš dobar atlas Meseca npr. ovde: http://www.lunarrepublic.com/atlas/index.shtml
Pogledaj sektore D-3 i C-4..  ;)

Fokus ti je malo pobegao..  :(
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

danicic_predrag

da li treba okrenuti sliku da bi se "uklpilo" da se tako izrazim ..

Yagodinac

Možeš da okreneš sliku ali ne mora... Ono što bih ja preporučio je malo opreznija obrada jer je snimljeno u nekom vrlo kompresovanom formatu. U obradi treba izbegavati 8-bitnu paletu.

5ja

Sredjujem neke foldere sa fotografijama i naletim na ove koje sam skroz zaboravio.. Pre dva meseca sam slikao kako se avion zamalo sudario sa Mesecom...  ;D

I, i, i... :


...za dlaku sinko:


;D :P
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

rendermaxa

Evo moje prve fotke meseca. Canon 350 d , objektiv 300mm(plastikaner)
SW 200/1000 B    EQ6    Canon eos 550d mod     QHY5

stevansan

Evo moje prve Registax-ovane fotke Meseca. Teleskop 76/700 na viljuska montazi i Logitech Quickcam, 90 frejmova.

levovnik

Evo i mojih prvih fotki Meseca. Sinoć sam se malo uživao u pogledu, pa poželeo da to zabeležim.
Teleskop: refraktor SW 102/1000, 25mm Super Plossl.  :)
Aparat, "turistički" Olympus FE-210, iz ruke.  :'(
Ne znam kako sam uspeo da neke fotografije budu "crno-bele" a neke "sepia". Aparat je bio na full automatic režimu pa se valjda njemu tako prohtelo. Nikakva obrada sem "resize" nije rađena.
SkyWatcher 102/1000 EQ3

Yagodinac

Quote from: levovnik on August 21, 2011, 11:40:53 am
Ne znam kako sam uspeo da neke fotografije budu "crno-bele" a neke "sepia". Aparat je bio na full automatic režimu pa se valjda njemu tako prohtelo. Nikakva obrada sem "resize" nije rađena.


Aparat je sam menjao white balance od snimka do snimka. U fotografiji je najbolje sam selektovati režim - nije toliko bitno koji je to mod nego je bitnije da bude uvek isti mod. Dobre rezultate daje recimo tungsten kad snimate iz grada i okoline, jer LP oboji u plavo i sreći nema kraja. Međutim, ja tungsten izbegavam i stavljam uvek na daylight jer tungsten hoće i zvezde i magline da pomeri ka plavom delu spektra (zamislite plavu orionivu maglinu!  :-X ).
Naravno da se to u obradi RAW snimka može jednim delom korigovati ali je mnogo prostije u startu i u potpunosti korigovati.

stevansan

Evo jos jedne od pre neku noc:

Fuji s5500, 10x optickog zuma, stakirano oko 60 .jpg slika u Registax-u. Sve su bile ISO64, ekspozicija 1/250 i blenda 5,6.

rendermaxa

Evo jedne od veceras. Ima malo zrna, al sta da se radi.
SW 200/1000 B    EQ6    Canon eos 550d mod     QHY5

Yagodinac


rendermaxa

Stigo novi aparat(canon 550d) pa reko da probam :)
SW 200/1000 B    EQ6    Canon eos 550d mod     QHY5

stanko

bogami lepa slika, bas sam se dosta informisao za ovaj canon, sad imam priliku da vidim kako radi :) sjajno