• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesec

Started by mravic, January 09, 2009, 10:35:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Luger

Bravo Zeljko, samo slikaj i gledaj u nebo!

zheljkonk

Hvala, morao sam da čučim i da koljenima držim dvogled a rukama fotoaparat :)

boogie



Pozdrav svima!

Evo i moje prve fotke meseca. Danas, sa jedne novobeogradske terase.

zozo83

ispalo je super samo bi mogao da kazes sa cime si slikao
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

boogie

Quote from: zozo83 on April 14, 2013, 03:34:46 am
ispalo je super samo bi mogao da kazes sa cime si slikao


Hvala

Koristio sam Nikon D3100 direktno postavljen na SW 150/750.

Yagodinac

Super je Mesec  ;)
Levo se vidi oko ruba malo verovatno defokusiran region, ne znam jel do obrade prilikom selekcije. Generalno oštra slika, prosto čudno da je moguće jer si držao aparat a ne šrafio pomoću adaptera. A i preko adaptera teško se sa 150/750 dobije oštar Mesec po celom polju ako nemaš koma-korektor.
Mada kad je nešto nisko i blizu horizonta onda se javlja i disperzija pa treba računati na još šarenije radove  ::)

boogie

Nisam držao aparat, postavljen je bio preko T2 adaptera na teleskop. I ovakvim fokusom sam zadovoljan obzirom na to da jednu ruku koristim za podešavanje aparata i teleskopa a drugu da držim klinca na sigurnom rastojanju. :) Jednom sam greškom rekao klincu da "nanišani" kroz red dot tražilac pa je sada, logično, teleskop=top. :-X

Sekula

Lepa slika Meseca, odlično!
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

abraxas


Yagodinac


kostur

Evo i mog Meseca, a večeras sam shvatio i da je prvenac, jer ga pre nisam fotkao, a kako sam dobio 6" nisam ni probao. Evo prva:

Evo druga:

Evo malo kropa prve (drugu nisam radio ako mislite da je bolje drugu da odradim, recite:
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Sekula

Lepo si ga slikao. :)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kostur

Pa, s obzirom na to da je slikan telefonom, dobro je ispao. Od caleta sam uzeo neki dzepni Canon-cic, i on je dao tri puta gore slike, a ovaj uz labavu ruku, sasvim solidno. Hvala :D
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Danijel

Meni se sviđa kako si to snimio :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT