• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesec

Started by mravic, January 09, 2009, 10:35:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

johnny984

Haha, lepa montaža. A oduvek sam se pitao kako bi to izgledalo da se mesec i recimo saturn spoje (falilo im je malo baš skoro).
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Lepa montažica... Možeš dalje da istražuješ pa da uklopiš veliki Mesec u neki pejzaž...

Yagodinac

Minimalizam...
Video sam scenu, imao sam aparat ali ne i tripod. Objektiv je bio helios 44. Parkirao auto, aparat stavio na krov od auta... Treba vam stabilan auto za ovako nešto  ;D


johnny984

Po mogućstvu 4WD  :) Lepo u svakom slučaju.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Kragujevački mlad Mesec:


Yagodinac

Mislio sam da sam ovu već okačio... Ali nisam  ;D Prva proba 40d.
Anyway, zalazak Meseca na 200mm  ;D


johnny984

Vrlo lepo i vrlo lepo  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

orion310591

Nemam sliku za topic al me interesuje, da li ste znali da je u proteklih 8 godina registrovano 300 udara kometa u mesec, a neke su bile vidljive cak i golim okom u trenutku udara?

http://www.youtube.com/watch?v=IYloGuUZCFM

Kad budem nabavio teleskop a ne budem mogao da gledam nesto drugo osim meseca, gledacu to, mozda i uspem da uhvatim nesto.

Dodje mu kao pecanje teleskopom... cekas i cekas i mozda docekas :)

Igor

Današnji Mesec (22. jul 2013.), u 20 h i 30 min. Srbobran.
Canon PowerShot A580, uz nešto zumiranja


Danijel

Quote from: orion310591 on July 22, 2013, 08:36:33 pm
Nemam sliku za topic al me interesuje, da li ste znali da je u proteklih 8 godina registrovano 300 udara kometa u mesec, a neke su bile vidljive cak i golim okom u trenutku udara?

http://www.youtube.com/watch?v=IYloGuUZCFM

Kad budem nabavio teleskop a ne budem mogao da gledam nesto drugo osim meseca, gledacu to, mozda i uspem da uhvatim nesto.

Dodje mu kao pecanje teleskopom... cekas i cekas i mozda docekas :)


Asteroid udario u Mjesec ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mitja

moja prva astrofotka kroz astromaster....  ;D

web kamera ms 1002 celestron astromaster 130/650 u primarnom fokusu.

Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

johnny984

Sasvim solidno za prvu astro fotku. Možda još malo bolji fokus i malo obrade u photoshopu i biće to super. Samo nastavi  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

mravic

Malo sam ti je pokušao popraviti. Skinuo sam skroz boju.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

allexxandar

Evo da dodam i ja moj mesec od sinoc.
Sklopljen iz 39 slika, slikano mojim modifikovanim NE dlsr aparatom.
SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56