• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mesec

Started by mravic, January 09, 2009, 10:35:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

johnny984

Evo i stacka od 5 fotografija u registraxu, malko je oštirje  :)

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Mesec preksinoć i sinoć, sa pomračenjem i bez, pun i malo manje pun, bez kratera i sa kraterima  :)

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Odlično, mada razlika je golim okom mala, ali kad bolje pogledaš... :P
Otprilike se vidi tek na terminatoru. Naravno, tvoj rad je super, nego ja sam lično bio razočaran malom razlikom izjmeđu punog i pomračenog Meseca  >:(
Zato nisam ništa ni hteo da fotografišem. Mada ovde vidim znatnu razliku na terminatoru  :o

johnny984

Pa i ja, s ozirom da nisam slikao mesec u satima pre pomračenja, kad sam pogledao slike pomislio sam gde je sad tu pomračenje, iako sam znao da će biti jedva primetno, ali...  :)

Tek kada sam uporedio sa fotkama od sutradan, primetio sam jasnu razliku. Imam fotke i od večeras, ali to je već druga priča  :). Kako god, ode vikend... uh  >:(
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Vlada

Odlicne slike , bravo !

Yagodinac


johnny984

Wow, oštro da se posečeš  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

spadej

Doktore, jel'ovo "magnetna rezonanca" ili "skener"? :)

zozo83

Quote from: spadej on October 30, 2013, 09:23:41 am
Doktore, jel'ovo "magnetna rezonanca" ili "skener"? :)


:):):):):):), Jagodinac super, glupo je da ti pricam da tako nastavis, kada ti non stop nastavljas sve bolje i bolje, iskustvo se vidi
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Yagodinac

Falla vam; poenta je u eksperimentisanju. Ovde su krivulje (curves) spuštene na tamnijim tonovima i tako se dobijaju detalji u morima. Probajte...  :D

zozo83

to sam ja probao na mojoj slici u predhodnom postu gde se meni dosta svidelo
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

johnny984

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

vasja

Odlične slike Johny, naročito boje.
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

frugorski

     Odlicno, u punoj velicini.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

johnny984

Uspeo sam da sastavim mozaik od 7 sličica, hvala fotošopu na automatskim opcijama za align i blendovanje  :).

Dob 200/1200 + 20mm super barium + 2x ahromatski barlow + 2.5x optički zum.

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein