• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Maraton za 2009 god, 21. marta

Started by amerr, January 10, 2009, 11:07:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

amerr

January 10, 2009, 11:07:51 pm Last Edit: February 12, 2009, 04:06:22 pm by Sich
Neka mi neko objasni sta je to  ??? ??? ??? ???
Sta se desava i gde se odrazava.
Odgovorite brzo zato sto sutra idem u Bosnu. 8)
Te eto bit cu odsutan 8 dana ;) ;) ;) ;) ;)

cola

M maraton je dogadjaj na Fruskoj gori(letenka).Cilj je da za jedno vece nadjes sto vise objekata iz mesijeovog kataloga,odrzava se krajem drugog ili pocetkom treceg meseca.
Pravilnik: http://www.astronomija.co.rs/dubokisvemir/m/maraton/2005/scg/kancelarija/pravilnik.htm
Srecan put :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

amerr

Hvala pisite na ovu temu jer nekom mogu biti pomocnik ;D ;D ;D ;D ;D ;D
A poslacu vam slike da vidite kako sam se proveo .I usput dolazim na maraton ,i naravno neka se javi ko hoce da mu budem pomocnik. 8) 8) 8) 8) 8) 8)

sale11472

Ponesi teleskop pa se takmiči "pomoćnika" ima u viškovima ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

amerr

Nosim teleskop ali ne verujem da cu se takmiciti ocu da virnem kroz neciji teleskop pogledam nesto maglina i steknem iskustvo :D :D :D :D :D :D :D :D

sale11472

Takmičenje ti neće ni najmanje smetati u svemu tome ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

amerr

Ali ja imam samo 11 godina nemam sanse da me uclane da se takmicim . :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Danijel

Mislim da dobna granica uopće nije određena, uostalom zašto bi to bilo važno? Tvoje su godine idealne za stjecanje iskustva i novih znanja iz astronomije, a takmičenja će to samo poboljšati. Svakako se prijavi i probaj, nije važno koje ćeš mjesto osvojiti, puno ćeš naučiti, upoznati nove ljude, prijatelje i dobiti odgovore na sva pitanja koja te sada muče.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

amerr

hvala upoznacu se sa svima koga vidim

Sasa

Quote from: amerr on January 10, 2009, 11:56:59 pm
Ali ja imam samo 11 godina nemam sanse da me uclane da se takmicim . :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Mnogi koji su došli prvi put na maraton nisu hteli da se takmiče jer su smatrali da je to preteško za njih. I svima je posle bilo krivo. Samo ti prouči karete sa M objektima i ako bude vedro naćićeš ih dosta. I bićeš jako zadovoljan svojim uspehom.
A sigurno će ti mnogi pomoći savetima. Pa to je jedino takmičenje gde konkurenti pomažu  konkurenciji :)

cola

Da li su karte dozvoljene na maratonu?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Da. Naravno čak i elektronske varijante, mada ako znaš napamet gde se nalaze svi objekti eto pobednika....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Karte su, naravno, dozvoljene. Lap top, notbuk itd. sve je dozvoljeno - izuzev go-to navođenja. Zapravo, bilo je predloga da se naprave neke izmene u pravilniku, ali o njima treba da se izjasni Koča (ovogodišnji sudija), a on opet treba o svemu da se kosultuje sa Jankom... ali mislim da će da neće biti velikih novina u pravilniku.

cola

Znaci nema ni starosnog ogranicenja ,ja planirao da se takmicim s jos dve-tri osobe u grupi,nema ni ni ogranicenja za broj ucesnika u grupi???

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Mislim da je Saša pomenuo jedino ograničenje nema korišćenja GO TO-a sve ostalo može stim da se takmičiš samo sa jednim instrumentom koji prijaviš a koliko ćeš pomoćnika i pomoćnih instrumenata imati ..... the more the merrier
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D