• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Maraton za 2009 god, 21. marta

Started by amerr, January 10, 2009, 11:07:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa

Quote from: sale11472 on February 19, 2009, 11:59:04 pm
Šta da vam kažem....
Postoji ogromna verovatnoća da neću prisustvovati MM :(


A pa to ne dolazi u obzir. Možda jedino ako je nešto stvaro ozbiljno, ali to bi značilo da treba da ti kupimo pomorandže i posetimo u bolnici.

kocha

Ili dolazis na MM ili ti svi dolazimo u goste!
Pa ti izaberi!

sale11472

Eh još nije defintivno utvrđen datum ali ako se poklopi sa MM .... pa šta da kažem neću biti ni na istom kontinentu a kamoli u zemlji ... dakle put putujem u martu ako je nedelju pre MM super ako je nedelju posle još bolje ako je baš tada .... viša sila.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

amerr


sale11472

Ma jok samo poslovne obaveze (za promenu prijatne ;) ) ....... znam znam : izgovori izgovori ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

Nema izgovora !!! na sta to lici?e kao,ne mogu da dodjem  :o ::)
PS ni je ne verujem da cu uspeti da dodjem,mada ko zna :'( ,Do juce sam bio siguran da dolazim,eh...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

GENESIS

February 22, 2009, 03:34:37 pm #111 Last Edit: February 22, 2009, 03:48:05 pm by GENESIS
Obaveštenje o Messier marathonu koji će se održati u Sloveniji:

http://astronomy2009.si/images/stories/mla/aktualna_obvestila/messierjev_maraton_2009.pdf





mravic

Eh,  ::) samo da se ne poklapa sa Višnjanskim...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Quote from: cola on February 22, 2009, 01:05:55 am
Nema izgovora !!! na sta to lici?e kao,ne mogu da dodjem  :o ::)


Pa šta znam ja evo ovako na vreme da se ogradim.... U stvari nisam siguran ni da neću doći sve zavisi od datuma putovanja ako se ne poklopi sa MM eto mene na Letenki ;D a ako se poklopi .... :(
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

miljkovac

Sich bi morao da zna da astronomska noć počinja onda kada se završi astronomski sumrak, a ne kada on počinje. Dakle, za noč 21/22.mart podaci su sledeći:

Kraj nautičkog sumraka je u 18:59.
Kraj astronomskog sumraka je u 19:34.
Mesec izlazi u 3:43. Faza mu je 20%.
Početak astronomskog sumraka je u 4:01.
Početak nautičkog sumraka je u 4:36.

Ako bude  desetak ili više ekipa, mogao bih da budem treći sudija. Ako bude tako, moj predlog je da takmičenje traje od 19h do 4h30m, a ako bude vedro da se ubaci pauza od 23h do ponoći (kafa, čaj...). To je zbog toga jer je oko ponoći najbolje vreme za traženje M-ova u Lavu i Devici.

cola

Pa svako moze da napravi pauzu za sebe ako hoce,zasto bi neko meni rekao ajde idi kuliraj uz caj kad mogu da idalje trazim ???
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

miljkovac

U slučaju da se uvede pauza, mogu se tražiti objekti ,ali se nemogu prijaviti sudiji. Ponavljam, to je samo u slučaju da bude vedra noć. Pošto je najčešće slučaj da na Letenki bude dosta oblaka, pretpostavljam da neće biti pauze, pa neka se odmara ko kada hoće.

Viktor23

hej , a jel se treba prijaviti za maraton ili ne ?

mravic

Treba, Kad dodjes na Frusku goru, moras da kazes da hoces da se takmicis :D
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Viktor23

:D uh nadam se da cu se setiti toga ;)
imam jos par pitanja...
kako se dolazi do tamo uopste ? :D