• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

zamolba za pomoc pri trazenju opreme

Started by marino, January 14, 2009, 07:35:16 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

najljepse vas molim, sve koji imaju veze, poznanstva, poznanike, prijatelje, poznanike poznanika...za daljnji rad na exoplanetama i promjenjivim zvijezdama a i ne samo njima u auv trebamo;

1) meade lx 200 montazu predvidjenu za ota od 12" ili 14"

ili

2) meade lx 200 + ota sct 12" ili 14"

3) st7 dual senzor

naravno ako moze rabljeno ili na nekoj akciji ili od nekoga kome ne treba ili bilo kakve kombinacije...jer ocigledno za novi necemo uspjet skupit novce a raditi treba...

eto, zaista bi vas jos jednom zamolio da pokusamo nesto pronaci toga tipa...u ovom trenu najvaznija je montaza...

m
Vidulini Observatory

Bobo

Nema šanse da nađeš LX200 samo montažu bez teleskopa.

Ti znaš da su LX200 altazimutalne montaže?

sale11472

Da ali Bobo pa postoji wedge za te alt-az viljuške pa onda dobije ekvatorijalnu montažu koja prati kroz meridijan bez ikakvih problema ...
Žao mi je što ne mogu da pomognem ali da imam nekoga ko bi nešto mogao da donese .... eh da imam  :-\
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Ljubo

January 14, 2009, 10:35:18 pm #3 Last Edit: January 15, 2009, 12:00:33 am by Ljubo
Nije neophodna Meade lx 200 za exoplanete. Vidio sam da u Italiji to rade dosta uspješno i s njemačkom ekvatorijalnom montažom.
Ako će radit sa "dual-chip" kamerom, ili bilo kojom drugom (u paru, jedna za snimanje, a druga za navodjenje), treba im samo montaza koja ima autoguider port (ili čiji se kontroler port može iskorsititi za isto to - a to se da napraviti jednostavnim ATM).
Mislim da Bobo ti imas iskustva kakva dobra treba biti montaža za iskoristit' dual-chip i za guiding.

marino

January 15, 2009, 08:28:30 am #4 Last Edit: January 15, 2009, 08:43:38 am by marino
nasli smo vec jednu lx 200 montazu (samo montazu) kupili ju i ona je sada kod nas (kod gregora)
ta je predvidjena za sustav istrazivanja i otkrivanja promjenjivih zvijezda...ova (druga) za koju molim vasu pomoc treba nam za exote
znam da je alt az, zato je gregor neki dan uzeo eq predlozak...sale dobro kaze..vazno je "premostiti" meridijan i imati sto manje "pomicanja" (jedna os) za pracenje...

navodjenje / micanje mounta ide preko programskog paketa..

ljubo, nije neophodna...dosad smo taj posao radili s celestron cam mountom od ROBOTa, no to je mucenje i natjeravanje..lx200 rijesava nas svih takvih i slicnih problema...nema govora o ATM jer je to prekompliciran posao za ono sto nam treba...vjeruj mi razglabali smo milijun varijatnti i kada god na kraju podvucemo crtu - ispada lx200 kao najpogodnija...racunaj da ce se raditi i preko interneta s time...sto se pracenja tice, dual chip ima svoj jednostavni razlog...

da je stvar u jednostavnom atm vec bi ju bili napravili

sto se atm izrade mounta tice idemo napraviti jedan takav sustav ali za punoooooo manju zahtjevnost preciznosti pracenja...solarni opservatorij..

pogledajte po forumima, grupama, portalima, oglasnicima...ako smo nasli jednu mora negdje u svijetu postojati jos jedna..svijesni smo da je to lutrija ali...

hvala na trudu -unaprijed!

m
Vidulini Observatory