• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

sta vam prvo padne na pamet...

Started by tachion, April 23, 2005, 12:17:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tachion

  ... kada pogledate gore,odnosno, svemir?

meni licno pada mir,tisina,beskraj,i na kraju,Bog.

Sich

"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Inica

 Joj... osjecam se nevjerovatno smireno... Osjecam divljenje... Na neki nacin ta beskonacnost:)

Sasa

 Sta mi pada napamet kad pogledam gore...?

Kad ce da se razvedri
:)

Djorvoz

 Interesantna je naša reč svemir, sve-mir. to mi padne na pamet nešto mirnije od mira.

Miranda

 AU......Bolje da kazem sta mi ne pada.... :D  

TenMonGaKuSha

 U toku dana pomislim kako su lepi oblaci mada najvise volim polu vedro nebo. Nocu, kada se vidi puno zvezda, pomislim na to da je ovaj svet zanimljiv. Ali svemir je narocito interesantan samo kada ga poredite sa desavanjima na Zemlji: nasim svakodnevnim zivotom, prijateljima i druzenjem, onim sto najvise volimo i ne volimo. Tada je pogled na gore posebno mocan.

Inica

 Mislim da si u pravu, Ten...
Kad nocu zimi ugledam Oriona, ili Blizance, pomislim u sebi "tamo su nasi preci..."
Ne bukvalno, ali ja sam veommma dobro upoznata sa grckom mitologijom, tako da kada pogjedam gore ne vidim mnostvo zvijezda... vidim velike junake...:)
OK, nije smijesno:))

Djorvoz

 To je jako lepo. I meni se isto dogadja ali manje znam mitologiju.

NeLeO

 -meni prvo padne mrak na oci! :D
-salim se,obicno pomislim imali kraja?

TenMonGaKuSha

 Nekad sam znao price iz grcke mitologije za svako drugo sazvezdje severnog neba. Dobar deo toga sam zaboravio ali nije toliko ni zanimljivo... Mnoge price se svode na seksualnu opterecenost
/orgijanje bogova sa smrtnim zenama/

Inica

 E pa tu si uglavnom u pravu... al nije to interesantno :D ...Moc je tu glavna...

tachion

 najbolje od svega je osecaj(snaga) koji se javi kada pokusas da shvatis beskonacnost kosmosa,odnosno zapitas se sta sve lezi gore,koji sve svetovi,bica,energije... u jednu ruku,delujes nistavno u poredjenju sa beskrajem,ali u drugu,i covek je deo toga,i iako,ponavljam,se cini malo u poredjenju, ima veliki udeo,svaka jedinka.

Coole

 A jel je neko procitao Malog princa?
Neverovatno kako tako malecka knjizica (gramaticki pogresno al' nema veze) moze da promeni pogled navise (tokom noci, naravno). Eto kako knjiga ne mora da bude mrsna da bi bila kvalitetna (jos samo kada bi i Elektronika 1 bila takva).  :D  :D  :D  :D  :D  

Gugi

 
QUOTE (Coole @ 3. May. 2005., 00:29)
A jel je neko procitao Malog princa?
Neverovatno kako tako malecka knjizica (gramaticki pogresno al' nema veze) moze da promeni pogled navise (tokom noci, naravno). Eto kako knjiga ne mora da bude mrsna da bi bila kvalitetna...[/quote]
B)  Prvo na pitanje da odgovorim:

-kada bacim pogled gore, nalazim se oci u oci sa nepojmljivim MISTERIJEM. Pokusati odgonetnuti barem dio toga, barem nesto razumijeti iz tog beskraja, cini me sretnim. Valjda zato i volim astronomiju!

Da, dobra je nasa rijec SVE-MIR!

Sigurno znate da starogrcaka rijec KOZMOS znaci "UREDJENOST" ili "RED". Zar nisu bili pametni stari Grci? O, jako ih volim!

MALI PRINC! Cuo sam o toj knjizi puno lijepoga, no ne znam zasto sam se osjecao,  nakon sto sam je procitao, kao da nista posebno nisam susreo u toj knjizici? No, itekako sam cuo da je vrlo hvale!