• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Misterije...

Started by Djorvoz, April 27, 2005, 01:31:10 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Djorvoz

 Since arriving at the Columbia Hills, Spirit, one of the Mars Exploration Rovers, has encountered some mysterious phenomena. The rover's right front "arthritic" wheel that plagued Spirit's 2-mile trek across the plains is now suddenly working perfectly and the once dust-covered solar panels whose power output was cut in half have now been miraculously wiped clean. But the biggest mystery of the Columbia Hills may lie in the angled rock outcrops that Spirit has found in the vicinity of "Larry's Lookout" on Husband Hill.

Šta mislite šta je uzrok ovome?

Više info. na sajtu

Maxscope

 Ovo pitanje postavljam bez ikakve lose namere.
Primetio sam da ti Djorvoz I pogotovu Vanillasky postavljate novosti koje nisu prevedene, vec su na engleskom, nakon cega ponekad sledi pitanje o vesti za diskusiju ali ovog puta na nasem jeziku, kao u slucaju ovog topika o roveru.
Vi ne mislite da svih 137 clanova ovog foruma (bez da pominjem one koji nisu clanovi ali navracaju) znaju citati, pisati i govoriti engleski?
Zasto prevedete samo naslov bez cele vesti i kako uopste ocekujete da ce se neko ukljuciti u diskusiju o onome sto pise u vesti ili da ce izneti svoje misljenje kada ne zna ni o cemu se radi u vesti?
Mozda bi bilo fer postaviti i naslov topika na engleskom, tako da ona osoba koja ne zna engleski ne mora bez potrebe otvarati topik.....  

Djorvoz

 Ja sam primetio da neki postavljaju topice bez prevoda i niko nije reagovao pa sam mislio da nema nikakvih problema.

Djorvoz

QUOTE (Djorvoz @ 27. Apr. 2005., 00:22)
Since arriving at the Columbia Hills, Spirit, one of the Mars Exploration Rovers, has encountered some mysterious phenomena. The rover's right front "arthritic" wheel that plagued Spirit's 2-mile trek across the plains is now suddenly working perfectly and the once dust-covered solar panels whose power output was cut in half have now been miraculously wiped clean. But the biggest mystery of the Columbia Hills may lie in the angled rock outcrops that Spirit has found in the vicinity of "Larry's Lookout" on Husband Hill.

Šta mislite šta je uzrok ovome?

Više info. na sajtu [/quote]
Još od dolaska na brdo kolumbija, jedan od rovera koji su istraživali mars, suočavao se sa nekim misterioznim fenomenima. Roverov bolni prednji točak, koji je usporavao Spiritovo putovanje od 2 milje preko stepa, je odjednom počeo savršeno da radi i jednom prečinom prekriveni solarni paneli, čija je sposobnost prikupljanja enerrgije bila svedena na polovinu sada su misteriozno obrisani. Ali najveća misterija brda kolumbija možda leži u ugaonom rasporedu kamenja koje viri iznad zemlje, koje je spirit pronašao u podnožiju "larijevog vidikovca" na Husband Hill".

vanillasky

  Izvini Max, ali mrzi me brate da prevodim.

Sich

 Znamo vanilla da si lenj, zato i imas onaj GOTO  :)
cak i na maratonu :lol:
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

 jedan od odgovora miterije je Dust devil sa marsa (filmic je oko 1.5MB)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

 Dust devils imaju smisla za objašnjenje čistih panela. Ali točak?

Sich

 Tocak je samo davao laznu nadu, rover je poprilicno zaglibljen u pesku bez mogucnosti da puno mrda

http://www.nasa.gov/vision/universe/solars...mer-050606.html
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Inica

 Ma daaa.... Sve je to tako, bas kao sto NASA kaze... :D  :D  :D  

Djorvoz

 Sto ne posalju jedan rover da "pogura" drugi? :D  

SrdjanP

QUOTE (Djorvoz @ 17. May. 2005., 22:35)
Sto ne posalju jedan rover da "pogura" drugi? :D [/quote]
Eto rešenja.  :D  

sashastar

 moze i sa sajlom zasto da gura kad moze i da vuce