• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Optical tube assembly (opticka cev) na prodaju

Started by draganz, February 02, 2009, 12:05:36 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

draganz

Prodajem opticku cev sa ogledalom od 3.5 inca americke proizvodnje.  Opticki sistem je Njutn-Maktusov. Duzina cevi je oko 25cm. Cev je napravljena od masinski obradjenog metala a ne od savijenog lima. Iza ogledala se nalazi fini mehanizam, slican satnom, kojim se vrsi fokusiranje (fino i grubo), kao i kolimacija. Cena : 25.000 dinara.
Pitati na 063 762 9798


draganz

Samo da dodam da uz cev ide i jedan okular, tako da se cev moze odmah koristiti za osmatranje.

draganz

Za one koji su se interesovali evo jos nekoliko slika potpuno sastavljenog sklopa.

draganz

Evo jos jedne slike kako ova cev izgleda na ekvatorijalnoj montazi (montaza je takodje na prodaju, ali u kompletu sa 8 inca (205 mm) optikom)

Igor



draganz

Zbog ekonomske krize , smanjujem cenu za ovaj komad fine optike i sada je samo 20.000 .
Sve dodatne informacije na tel : 063 762 9798

mravic

Jeli to 102/1400 na eq2 ili??? Ne vidim slike pa zato pitam...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

draganz

Ne mogu da verujem da je tako slabo interesovanje za ovu optiku koja je na nivou Questar-a. Zato smanjujem cenu na 15000, i to poslednji put, a ako se ne proda u razumnom roku, poklonicu je nekome po preporuci.

mravic

Preporucam da je poklonis meni  ;D ja cu je znati iskoristiti. 8)
Salim se naravno. Daj neki link da se vidi taj teleskop.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

draganz

Pa zar se ne vide slike koje sam postavio na pocetku ???

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

draganz

Da se razumemo : na prodaju je samo opticka cev bez montaze. Slika sa montazom je samo radi ilustracije.

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk