• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

[AM] MGA - Proglašenje u Srbiji

Started by RSS, February 02, 2009, 08:54:27 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stameni

Fin tekst, sale :)

BTW, bio sam pravio audio-snimak "događaja", ali je zbog pojma nemam čega fajl nastradao. Ize'š tehniku.

Od ljudi koje baš dugo nisam video, pomenuo bih Tatjanu Jakšić, a imao sam priliku i da se upoznam sa Čolom (ovdašnji cola). Standardna ekipa je manje-više bila tu. Nedostajali su Zorkić, Janko, Koča, Genesis, Galactica. Biće prilika...


Sasa

February 10, 2009, 04:49:39 pm #17 Last Edit: February 10, 2009, 10:33:08 pm by Sasa
Quote from: sale11472 on February 09, 2009, 11:05:03 pm
Odmah ću krenuti od onih koji nisu bili prisutni dakle Ni Saša a ni Janko se nisu pojavili iako je jedan koordinator projekta Kapija Univerzuma a drugi projekta 100 sati Astronomije

Organizator nije smtrao da je naše učešće na svečanosti potrebno pa nas nije ni pozvao.

Quotejedino št je meni zasmetalo a to je stvarno sitnica je da su i profesionalne Astronome i Astronome Amatere predstviljali ...profesionalni Astronomi... šteta bilo bi lepo da je među govornicima bio i neko iz domaće amaterske astronomije

To slikovito govori o stavu Organizacionog odbora prema prema amaterima. Organizacioni odbor je očigledno smatrao da na tako važnom i svečanom skupu neki amater i neki  popularizator astronomije nema šta da kažu i da im tu nije ni mesto.

OK, ne znam za Janka ali ja nisam želeo da tamo budem publika. Pa nisam ni išao.

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Quote from: Sasa on February 10, 2009, 04:49:39 pm

To slikovito govori o stavu Organizacionog odbora prema prema amaterima.


Da to se dalo primetiti još na Nikolinom predavanju prošlog četvrtka u Kolarcu... da nisam digao ruku i pitao u vezi Pro-Am saradnje i amaterske astronomije to teško da bi i bilo pomenuto (inače tamo sam najstrašnije reklamirao i AM i Astronomiju i ovaj forum ;D ) A moram priznati da sam te prozvao upravo iz ovakvih niskih pobuda da se pomene razlog nedolaska bar vas dvojce...

Što se medijske pažnje tiče izgleda da ja sa mojim postom konkurišem za najduži tekst posvećen ovom događaju (sa najkraćim pominjanjem Đelića ;) )
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

utcaita

Ma vesti nisu ni spominjali nikog osim politicara!

Sasa

Aa, to si ti bio!? Slušao sam to predavanje (postavljeno je u AM) i čuo pitanja, samo mikrofon je bio jako daleko da bih prepoznao glas.

Pa, mene je impresionirao odgovor iz koga izlazi da ako si saradnik Astronomije onda ne treba da pominješ Astronomiju da je ne bi slučajno reklamirao! Mogao bi neko da se uvredi, je li.

Moraćemo s Nikolom da razgovaramo o tome.

sale11472

Quote from: Sasa on February 11, 2009, 02:00:49 am
Aa, to si ti bio!? Slušao sam to predavanje (postavljeno je u AM) i čuo pitanja, samo mikrofon je bio jako daleko da bih prepoznao glas.


Zar si sumnjao ??? Nije valjda da si zaboravio Letenku i moja pitanja o Suncu na Suncu ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

stameni

Quote from: Sasa on February 10, 2009, 04:49:39 pm
Organizator nije smtrao da je naše učešće na svečanosti potrebno pa nas nije ni pozvao.


Hm, ovo je kraaajnje nekorektno, u najmanju ruku samo prema tebi. Pa Božić je nekoliko puta referencirao http://www.astronomija.co.rs ...! :(

Nego, šta se to, bre ;) dešava sa domaćim astronomima? Izgleda da je ovde svako u svađi sa svima ostalima... (Ne mislim ni o kome konkretno...)

Sasa

Pa to je verovatno normalno u ovom trenutku našeg razvoja. Nego, to je beskonačna priča pa je bolje da gledamo naša posla. Evo, mada tome nije ovde mesto, dve informacije:

1. Maraton je zakazanza 21. mart
2. Na Festivalu nauke u NS biće izložen i prototip našeg satelita.


cola

Ocekujemo slike sa festivala nauke(posebno slike satelita :) )!!!!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com