• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Svetlosni pogon

Started by cola, February 08, 2009, 10:39:06 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

r2d2

Da budem iskren, dok ne cujem misljenje nekog stvarno strucnog s ovog foruma, ne uliva mi neku nadu cela prica. Isto tako u seriji "time warp" prave rakete uz pomoc kokakole i bonbone koji imaju veci dolet od ove fotonske rakete i manje buke prave, te da ne pominjem "otkrivace mitova" koji su pravili milon raketa na razne pogone. Ne kazem da ne moze biti ali bih ipak bio oprezan u sudu o tome. Mozda stvarno treba vise tehnickih detalja o celoj prici a ne neki nacrti koji podsaecaju na ufo. A sto se tice stanovista suve fizike mozda bih imao manje skepticizma, jer opet mi se mota po glavi ona moja teorija o kinetickoj energiji velikog praska koju neki nazivaju tamna materija i tamna energija (negativna gravitacija).

NShappy

Hm! Ako sam dobro skont'o, laserski zrak snažno zagreva VAZDUH ispod letelice, koji se pretvara u plazmu, snažno širi i potiskuje letelicu nagore. Letelicu zavrte da bi održala pravilan vertikalni položaj. E sada, kada nema tog vazduha, ovo će da leti koliko i ja sa kišobranom.

I nije mi baš jasna priča oko stepena iskorišćenja. 6x veći stepen iskorišćenja nego što ima šatl?!? Laseri koje koriste su visokoenergetski vojni laseri koji troše mnogo, mnogo struje. I to da podignu dvesta grama aluminijuma na 20-ak metara. Sve to meni deluje malo neupotrebljivo u praxi.

I kakva ima je to "mera efikasnosti" izražena u sekundama?!? Ili ja ne razumem taj engleski?!? Šta je mera efikasnosti raketa?

Kizza

Pitam se kada bi dodali i VODONIK, isve to grejali Laserom, da li bi se stvorio veći potisak?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?