• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
April 25, 2024, 01:46:19 pm

Komedija

Started by Predrag, February 10, 2009, 11:19:38 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

I da li sam nesto vredno propustio? :(
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

Ma nije vredno, ali je smešno.
Emisija o astrolozima i boljem sutra. Bila je to samo kratka repriza.
Tri ovce i jedan ovan mlate gluposti. Neverovatno je koliko su zatucani.
Nekoliko puta sam se baš nasmejao.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Znam, meni je do smeha :D ...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Jedno od skorašnjih Trećih Oka koje mi je dopalo šaka u momentima dosade je ponudilo interesantno objašnjenje svega što nas je interesovalo.
Ko su masoni? Srbi. Mi smo izmislili masoneriju.
Ko su Jevreji? Srbi.
Odakle počinju sve seobe naroda? Odavde, pogodili ste.
Rtanj je šuplja (?!) piramida puna kojekakve energije vanzemaljskog porekla. Idem tamo 9. januara da proverim, i to severnom stranom.
Odakle smo došli? Sa Sirijusa, Rigela, Oriona, ne sećam se više šta je pisalo.

Autor knjige? Dejan Lučić, čovek koji mi je dosad delovao ozbiljno. Ili je rešio da dođe do publiciteta po svaku cenu.

cola

January 06, 2010, 04:40:20 am #34 Last Edit: January 06, 2010, 05:02:31 am by cola
Sisamo se kod istog frizera :)
Pa pazi ima nekad nesto mudro, ali kako svi zude za kesom, poce i on da lupeta :(
Pa sta ti mislis odakle mu ona limuzina? Salu na stranu, malo i urednici takvih listova traze od tebe da lupetas... I pricas opste poznate stvari ;)
Ajmozemo da ga nazovemo na nas SAK da nam objasni nesto, i on ima skajp :)
http://dejanlucic.net/ Covek koji zna :D
BTW poslao sam ti na fejs da mu vidis pravi profil :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Nenad



Pita jedan čovek druga i mene hoće li biti skoro neki smak sveta. Mi kažemo nema ništa od toga, a on odgovara: "E, jebiga"   ;D

cola

Quote from: Yagodinac on January 06, 2010, 02:23:26 am
Rtanj je šuplja (?!) piramida puna kojekakve energije vanzemaljskog porekla

Nista onda organizujemo tamo neki star party... To dodje nekih 130km od BG-a i tebi blizu taman posle Nisa? :)
Ova godina pocela u znaku SP, samo da ne bude kao ovaj http://www.astronomija.co.rs/forum/astroclub/star-party-t1545/105/ (dve godine ne uspelih dogovaranja) :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Rtanj je negde oko 1600m, nije baš zgodno nositi ni dvogled do vrha (ja sam letos nosio i nije bilo lako); mada 9. januara idem tamo pa ću da proverim da li je šupalj.

cola

Ne moramo ne vrh... Mozda negde sa strane, jeste da ce Rtanj zaklanjati deo neba, al je sigurno bolje nego po gradovima.
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Za planete i deepsku to je Ok lokacija, nema preterano svetla - mada ima i tamnijih mesta od Rtnja. Ako ćemo planetarnu fotografiju da razmatramo onda ideš sa one strane planine odakle duva vetar (južni vetar - kampuje se južno od vrha) mada može i na vrh da se izađe. Onda ti trebaju Šerpasi i mnooooogo sreće da atmosfera ne bude samo transparentna nego i stabilna. Da nije tih začkoljica već bih sa Rtnja snimao Jupiter.

sale11472

Quote from: Yagodinac on January 08, 2010, 12:42:50 am
Rtanj je negde oko 1600m, nije baš zgodno nositi ni dvogled do vrha (ja sam letos nosio i nije bilo lako);


Hmmm ovo me nekako draži da isprobam .... moraćemo se dogovoriti negde na proleće kad budem mogao da ćapim koji slobodan dan, čisto provere radi  ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Yagodinac

Biće fotke posle sutra pa zaključi sam isplati li se.

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Predrag

Malopre sam naleteo na neke veoma zanimljive sličice. Ja ih ne bi svrstavao u ovu Komediju, ali da ne otvaram novu temu.

http://svemir.wordpress.com/2010/01/15/sala-ili-ne-nekoliko-slika/
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

CyberianIce

Evo jedan saljiv teks sa nekog sajta, prevedeno na Srpski i malo frizirano domacoj tradiciji (psovke itd) :D


Godina je 2010-ta. Sistemi za navodjenje teleskopa sa govornim interfejsom su odavno postali realnost. Nalazim se na Star Party-ju, pokazujem okolo moj antikvitet - stari dobson teleskop, i odjednom cujem zenski sintetizovani glas koji je dolazio iza mene. U tami, okrecem se u tom pavcu, i vidim nekog lika kako vodi dijalog sa svojom grdosiom od teleskopa:

-U redu LX9000, odmotaj mi teleskop na M11 u Orlu.

-M11 nije u Orlu, Dejv.

-Svejedno, odmotaj mi tamo.

-Gde da motam?

-Kako to mislis gde?

-Pa da motam na M11 ili na sazvezdje Orao?

-Pa na M11, glupava skalamerijo!

-M11 je ispod horizonta. Polomila bih ovo postolje da uradim to.

-A u picku materinu, daj bre pokazi mi bar jebeni mesec!

-Koji deo meseca? Sa ovim uvecanjem ceo mesec ne moze da stane u vidno polje.

-A ti si neki zajeban, a? Pokazi mi donju trecinu.

-Donju trecinu? Kako to da uradim, Dejv?

-Vrlo jednostavno: mesec je okrugao, podelis taj krug na tri jednaka dela, i pokazes mi samo donji!

-Zao mi je Dejv, to je matematicki nemoguce.

-Sta pricas bre?

-Matematicki nije moguce podeliti krug na tri jednaka dela.

-O, Boze! Znao sam da sam trebao da kupim jebeni Selestron!

-Selestron je opticki i mehanicki inferioran. LX9000 predstavlja uspon ljudske tehnologije, Dejv.

-E, 'nas sta, tornjaj se u picku materinu i odmotaj mi na M31!

-Zao mi je, ali trenutno ne mogu to da uradim Dejv.

-Zasto ne?

-Zato sto mnogo psujes. Ja nisam programirana da razumem psovke.

-Gospode Boze! A sta mozes da uradis?

-Mogu precizno da usmerim teleskop na 16000 udaljenih nebeskih objekata, ceo Mesijerov katalog, ceo Kalvel, IC, i NGC katalog, 118000 zvezda, sedam planeta, 24 patuljaste planete...

-Ama zacepi vise! Da vidimo mi da li mozes da odmotas na Fobos. Da nije to mozda izvan tvojih mogucnosti?

Nakon nekog vremena, zacu se zujanje, zatim tri puta zvuk bip, i Dejv pogleda kroz svoj teleskop:

-Aha, tako sam i mislio!

-Nesto nije u redu Dejv?

-Ovo nije Fobos, ovo je Deimos!

-To nije moguce Dejv.

-To je bilo to, gasim ja tebe!

-Ne mozes to da mi uradis Dejv, LX9000 ima bazu dokazanih gresaka. Ni jedan LX9000 nije nikada... napravio...niti jednu jedinu...greskuuuuuuuuuuuuuuuuu..........

Polako prilazim da vidim sta se desilo, kad me presece uzvik upucen meni:

-Ej lik! El mogu malo da zavirim kroz taj tvoj dob?!
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S