• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

MGA 2. - 5.4.2009.

Started by GENESIS, March 22, 2009, 04:10:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Hteo sam da predložim da astronomi amateri i astronomska društva pojačaju svoju aktivnost u periodu 2. - 5.4.2009.
Dobro bi bilo sve ovo medijski ispratiti. Nešto smo pričali o tome na Fruškoj Gori.

Više o ovom projektu na:

http://www.100hoursofastronomy.org/

sale11472

Da ja htedoh baš o tome al sam bio sprečen da dođem...
LM (ili ti elem ;) )  Janko je nacionalni koordinator pa bi mogao malo da nas izvesti šta se sprema za te dane (prognoza bolja nego za MM) ....
Mislim da nije teško nešto organizovati neka svako društvo iznese teleskop negde obave sti građanstvo i organizuje javno posmatranje.... narvno mogu da se uklope i predavanja i priče o MGA i slično
I naravno da se  upiše sve to na onu njihovu mapu....

Ajde Genesis ti si Predsednik pa reci šta vi iz AD "Milutin Milanković" pravite za taj vikend?
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

GENESIS

Quote from: sale11472 on March 22, 2009, 04:13:31 pm
Ajde Genesis ti si Predsednik pa reci šta vi iz AD "Milutin Milanković" pravite za taj vikend?


Nisam Sale ja više predsednik astronomskog društva.
Po Statutu astronomskog društva "Milutin Milanković" Pančevo samo predsednik (kad je on sprečen ovlasti se potpredsednik) zastupa astronomsko društvo u javnosti.

Novi predsednik društva za period od naredne dve godine je Momčilo Mrčković, a potpredsednik je Dušan Tanazević.




sale11472

Znači u Pančevu će se dešavati .... ništa ... ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

GENESIS

March 23, 2009, 05:00:02 pm #4 Last Edit: March 23, 2009, 05:05:54 pm by GENESIS
Meni se vrzma po glavi "putujući cirkus"  ;)

U osnovnim školama 2. i 3.April: predstavljanje časopisa Astronomija. astronomske knjige, korišćenje planetarijumskog softwarea, deljenje astronomskih linkova (AM, Zvjezdarnica) i kratkih uputstava za Stellarium, objasniti učenicima kako radi taj teleskop, malo pogledamo Mesec i Saturn sa teleskopom, izložba astronomskih fotografija.

Za 4. i 5. April ću da vidim da li treba da se pomogne AD Univerzum pa da se ide u Bačku Palanku ili da se pomogne ADRB pa da idemo u Beograd. Ako ne treba iznećemo teleskop pred zgradu Skupštine grada u Pančevu.

Ići ću da molim na TV i radio da naprave prilog o tome (Uradiću im besplatno horoskop ako treba)  ;)

sale11472

Mali (ali zabavan) off topic;)

Dakle interesuje me hoćemo li i mi poput suseda organizovati "100 sati astrologije"  ;D ;D ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

sale11472

Kad bude godina astrologije vadićeš ti to sve odatle ;D
No dosta offtopičarenja da se vratimo na temu...

Dakle Janko organizuješ li šta u vezi 100 sati astronomije ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

A sta je to ???
Salim se...pa ne mogu ja organizovati u celoj drzavi, mada...evo u Backoj Palanci imamo u planu da iznesemo najmanje dva teleskopa na trg i pokazujemo gradjanima Mesec i Saturn...i  to svaki dan od 2-5.04. ako bude vedro, tako ce uraditi i ADNOS-ovci,

Sto bi ja vise organizovao, kad me nisu ni na otvaranje zvali, neka to izorganizuju ti "Profesionalci" koji su se tamo trsili pred ministrom... a i gde pise da sam ja zaduzen za to, ja sam koordinator za saradnju medju astronomskim drustvima, a to i radim...saradjujem i prosirujem saradnju cak i medjunarodno za sta nisam ni zaduzen.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Quote from: mravic on March 25, 2009, 04:39:01 pm

... a i gde pise da sam ja zaduzen za to..


OVDE!!!!  ;D ;D ;D ;D


Lepo piše na  dnu stranice
QuoteNacionalni koordinator: Janko Mravik (mravicster@gmail.com).
:P

Dakle tebe prozivamo za "100 sati astronomije", Sašu za "Kapija Univerzuma", a ostale za šta su već koordinatori...
BTW samo jti organizuj makar u B.Palanci prijavi to obevezno (kao i ADNOS) na zvaničnoj stranici da se bar nešto dešava tj sa svi vide da se dešava...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

E ako je tako onda dobro. :-\
Obavestavacemo redovno sta se desava. Kao prvo na oba Palanacka radija cemo da objavimo posmatranja za gradjanstva, a stampani mediji ce sigurno objaviti. U Blicu cemo sigurno objaviti. Evo, pokusacu da organizujem da barem jedan dan bude na vreme objavljeno u pomenutom dnevnom listu ali i da izorganizujem da drustva iznesu teleskop u centar grada.

Evo ovom prilikom pozivam sva drustva u Srbiji koji ce da iznesu teleskope barem jedan dan u ova cetiri dana da mi se jave na mail da bih i njih turio u novine  ;D
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

SrdjanP

Mi iznosimo teleskope na trg pa mozes da nas turis u tu listu. Mada, turicemo se sami u lokalne novine, ali nista vise od toga. Poz!

sale11472

March 25, 2009, 10:59:33 pm #12 Last Edit: March 25, 2009, 11:04:57 pm by sale11472
Quote from: mravic on March 25, 2009, 08:10:44 pm
E ako je tako onda dobro. :-\


E da nezgodno to kad se prihvatiš nečega javno.....
No nebitno ajde malo cimni društva po srbiji tj kontaktiraj ti njih pa ih turi u novine a i da se prijavimo na zvaničnoj stranici projekta...
Dakle Srđane postavi na mapi na stranici http://www.100hoursofastronomy.org/ svoje događanje. čisto da se vidi da se nešto dešava...

PS ako nemate vremena pošaljite meni privatnu poruku šta, kako i gde organizujete (kada se podrazumeva od 2 do 5 aprila) pa ću ja to da okačim na globalnu stranicu...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Radili, ne radili uveren sam da će konačan izveštaj biti vrlo lep.

kocha

Mi da odradimo a ONI kako hoce. Ipak na kraju ce se ONI slikati za TV!
Samo lepo srocite i uslikajte sve sta ko radi (ili ne radi), pa da javimo kome treba.